Zimní dámské outdoorové boty - jaké si vybrat?

Zimní období vyžaduje speciální přípravu oblečení, která nám zajistí tepelný komfort a ochrání nás před vlhkostí. Výber obuvi na zimu je proto velmi důležitý, protože jejich úkolem je chránit vaše nohy před promrznutím a zraněním. 

 

Hledáte dobré boty na zimu? Měla byste u nich pamatovat v prvé řadě na to, že důležitý není pouze jejich vzhled, ale hlavně jejich konstrukce a kvalita. Zimní boty by vás měly ochránit před nepřízní počasí a zároveň by měly poskytovat dobrou stabilitu na kluzkém terénu. 

 

Kde začít při výběru dámské zimní obuvi? 

Než se rozhodnete pořídit si zimní boty, je třeba se zamyslet nad určitými otázkami. Například, jakou obuv hledáte. V dnešní době začínají být zimní boty spíše jen mírně zateplené, protože tu jsou obvykle mírné zimy, nicméně, jsou situace, kdy se dobře zateplené boty přece jen hodí. 

Dámské zimní trekové boty 

Trekové boty jsou ty, jejichž hlavním účelem je turistika. Mají zajímavý design a mohou se nosit ve městě. Jsou to ale odolné boty, které by měly odolat i drsným horským podmínkám. Vyznačuje se pevnou, stabilní podrážkou, která poskytuje dobrou přilnavost na strmém terénu. Jsou vyrobeny tak, aby zaručovaly bezpečnost a co nejvíce předcházely zranění. 

Dámské zateplené zimní boty

Pokud je ale venku mráz, je ten správný čas, abyste ty nezateplené boty přece jen vyměnili za ty zateplené. Je sice pravda, že vzhledem ke klimatu a také tomu, že lidé více jezdí auty, nosí tyto boty hlavně jen pro zvláštní příležitosti, kdy se více pohybuje venku. Tedy v době, když je na dovolené na horách. Navzdory tomu, i v nížinách mohou být v zimě vánice a pak se rozhodně budou hodit zateplené zimní boty s kožíškem. Takové zateplené boty poskytují tepelný komfort. Mohou mít sportovní, ale i elegantní střih. Mohou být zevnitř zatepleny měkkým fleecem, který zvyšuje komfort nošení. Důležité je také pohodlí a stabilita, abyste ustáli chůzi po zledovatělém a zasněženém povrchu. Měly by proto mít i silnou podrážku s dobrou přilnavostí. 

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz