Víte, jaké jsou rozdíly mezi inline bruslemi a krasobruslemi?

Bruslení už dávno není sezónní záležitost. Bruslit se dá již po celý rok, jak na ledě, tak i na jiném povrchu mimo kluziště. Víte ale, jaký je rozdíl mezi inline bruslemi a krasobruslemi a proč jsou tolik zaměňovány? 

Co místo bruslení v létě? 

Bruslení na ledě je spojeno se zimou. Ve městech je už však mnohdy bruslení celoroční záležitostí. Na většině míst v republice však celoroční kluziště stále ještě nenajdete. Co dělat potom, když tedy skončí zimní sezona? Je to jednoduché, vyměňte zimní brusle za kolečkové, přesněji řečeno za inliny. Inlinové bruslení je nejbližší alternativou k bruslení na ledě. Můžete tak bruslit kdykoliv, bez potřeby mít ledovou plochu. Bruslit můžete venku na rovném terénu, případně tam, kde jsou k tomu určené tělocvičny. Potřebujete k tomu ale dvoje zcela odlišné brusle. Tedy, aspoň jste si to možná doposud mysleli. Chcete ale ušetřit? Už jste slyšeli o tom, že existují brusle 2v1? 

Čím se od sebe liší klasické brusle a kombinované brusle? 

Klasické inline brusle se používají pouze k bruslení na tvrdém, rovném povrchu. Mají speciálně upravená kolečka, díky nimž na nich můžete provádět akrobacii, úplně stejnou jako u bruslení na ledě. Brusle na led se pochopitelně používají zase pouze k bruslení na ledě. Víte, že existují i kombinované brusle, které je možné používat k inline bruslení, ale i k bruslení na ledě? Mají možnost výměny koleček za skluznice. Slouží tedy po celý rok. Bruslíte-li pouze rekreačně, jsou pro vás jedinečnou volbou. 

Kombinované brusle nejsou dobré pro všechny 

Pokud se bruslení doopravdy věnujete. Trénujete a rozvíjíte se v akrobacii nebo dokonce i soutěžíte, takové kombinované brusle vám nejspíše nebudou stačit. Získáte z nich totiž průměrný výkon. Pro profesionální piruety, skoky a další kreace potřebujete ty správné samostatné brusle. Jejich velikost volte podle velikosti svého chodidla. Kolečka jsou nejlepší ze syntetické pryže. Měly by mít dobrou ventilaci, která zabraňuje pocení nohou a pak také i odolnost proti mechanickému poškození. Nejde ani tak o značku, jako o kvalitu. Potřebujete dostatečnou stabilitu kotníku. Na rozdíl od rekreačních modelů mají ty lepší brusle brzdu vepředu.

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz