Ugly sweaters, móda ošklivých svetrů

Je to trochu kýč, ale co naplat, jsou nesmírně populární. Vánoční svetry se po letech objevily na pultech obchodů již před několika lety, oproti těm letošním, byl jejich design velmi umírněný. Letos jsou hitem skutečně ty nejvíce kýčovité. Někdo by až řekl, že čím ošklivější, tím hezčí.  

Ugly sweaters - ošklivé svetry

Milovníci tradičních Vánoc a fandové Ježíška tak letos přijdou o všechny iluze. Zabrat dostanou i ti s dobrým vkusem. Ošklivé a přeplácané vánoční svetry s motivy Santy, sobů, vloček a nápisů Merry Christmas, jsou totiž podle všeho letos paradoxně ty nejlepší. 

Nordické vzory se letos nenosí. Tyhle ošklivé veselé svetry k nám dorazily jak jinak než z Velké Británie, Kanady a USA. Velmi rádi je nadělují svým dětem rodiče a prarodiče. Může za ně zřejmě Bridget Jones. Dříve je prarodiče a rodiče pletli, dnes je kupují. Před 15 lety to bylo za trest, dnes za odměnu, protože jsou hitem a vyhrává skutečně ten nejošklivější. Pozor, není to věc určená pouze pro dámy, i muži mají celkem široký výběr. 

Historie ošklivých vánočních svetrů

Vůbec poprvé se v takovém svetru objevil v osmdesátých letech Bill Cosby. Šlo tehdy o anti-módní sdělení, které se proměnilo ve vánoční tradici. Tyto svetry se pak začaly objevovat na vánočních večírcích. Pak byl 19. prosinec vyhlášen za Národní den nošení ošklivých svetrů. V ten den se v Americe soutěží a hledá se ten nejošklivější vánoční svetr. 

Čím se vyznačují tyto ošklivé vánoční svetry? 

Vánoční svetry se vyznačují nejen veselými motivy, ale i křiklavými barvami. Obrázky jsou veselé, vtipné, ironické a někdy i lechtivé. Často se na nich objevují i různé vulgárnosti, politické narážky, pohádkové motivy, alkohol, zvířátka i sportovce. 

Jak nosit takový ošklivý svetr? 

Těhle ošklivých svetrů je všude plno. Nebude tedy tak složité si nějaký ten sezónní kousek pořídit. Jak však docílit toho, že i v tomhle ošklivém svetru budetete vypadat skvěle? Je to vůbec možné? Je, pokud zbytek outfitu bude minimalistický, ideálně jednobarevné a bez doplňků. 

A jaké svetry jsou letos ty nejžádanější? 

Vedle Santy se slunečními brýlemi a dřepícím na klozetu, jsou to svítící svetry s baňkami a vánočními řetězy, jednorožci, sněhuláky i stromečky.  samozřejmě, že existují i svetry nositelné tak od osmnácti let. 

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz