Tie-dye style, módní trend nejen tohoto léta

Módní styl Tie-dye se na scéně objevil již po několikáté. Termín pro tento styl byl vytvořen v šedesátých letech minulého století ve Spojených státech amerických. Ve skutečnosti se však obdobné módní trendy objevují i v roce 1909 nebo také v roce 1941. Pod označením tie-dye se skrývá styl, který spočívá v nošení batikovaného oblečení. 

 

Tie-dye používá jasné syté barvy v základních barvách. Žádané jsou vázané vzory, s nimiž dosáhnete spirál, mandal a dalších ornamentů.

Kdo za znovuobjevení batiky může? 

Batikované kousky vloni na světlo opět vynesl Justin Bieber i Beyoncé. Se zajímavými kousky vloni přišla Prada, Stella McCartney, Proenza Schouler i R13. 

Batika se objeví nejen na tričkách, ale i na šatech a sukních. 

A jak se bude tie-dye nosit letos? 

  • Letos se batika z triček dostane i na mikiny. Batiky to přitom budou velmi veselé a živé. 
  • Vedle mikin se pak na scéně objevují i šaty v kombinaci s originálním potiskem. Zajímavé jsou pak batikované halenky, jež jsou nejmodernější. Letošní rok se budou nosit především kravatové vzory a různé odstíny modré, růžové a fialové kombinované s bílou. Košile a halenky vypadají skvěle spolu s džínami. 
  • Batikovaný vzor se však letos objeví i tam, kde byste ho nečekali, a to na sportovním oblečení. Vidět ho můžete nejen na legínách, ale i na sportovní podprsence. 
  • Nově se batika letos objeví i na domácím oblečení. I nudné kousky promění ve stylové a elegantní. 
  • Supermoderním trendem této sezóny je batika na společenských šatech. Batiku tak můžete v roce 2020 nosit v rámci všech možných příležitostí. Použita je nejen na bavlně, ale i na jiných ne zcela obvyklých materiálech. 
Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz