Termoaktivní oblečení pro fotbalisty, aneb, jak se obléknout na trénink na podzim a v zimě?

Mysleli jste si, že pokles teplot k nule a pod nulu znamená nucenou přestávku ve fotbaleM Tak to jste na omylu! Ani náhodou! Klíčem úspěchu tréninku v takovém počasí je ale správně zvolené termoaktivní oblečení pro fotbalisty. Jak se ale správně na takový trénink obléknout, abyste nenastydli? 

 

Fotbalový úbor na zápas a trénink vás musí na podzim a v zimě chránit nejen před chladem, ale i před přehřátím. Základním kamenem photo oblečení proto je termoaktivní spodní prádlo. Ty by pak měly doplnit prodyšné kalhoty a mikina. V deštivém dni se pak bude hodit i nepromokavá bunda. 

Trénují jen ty nejvytrvalejší 

Chladno, tma, větrno, podzim nebo zima, tréninkům venku rozhodně nepřeje. Sportují jen ti nejvytrvalejší a nejodhodlanější. A to nejen fotbalisté, ale i běžci, cyklisté a vyznavači nordic walkingu. Fotbalisté z nižších lig se stěhují do vnitřních prostor, kte pracují na své svalové síle, koordinaci a technice. I oni se venkovním tréninkům nevyhnou. Vyšší ligy se bez venkovních tréninků neobejdou. Všichni trénující se pak neobejdou bez toho správného termoaktivného oblečení, teplé teplákové soupravy, bot určených pro hru na umělém povrchu a čepice, komínku a rukavic. 

Termoaktivní oblečení pro fotbalisty 

Termoaktivní oblečení poskytuje dokonalou tepelnou rovnováhu - chrání před chladem i přehřátím, což je stejně nepříznivé. Když se solidně zahřejete, a máte na sobě tričko a silný, hřejivý fleece, veškerý pot, který vaše tělo vyprodukuje, se pak vsákne do oblečení. Mokré oblečení je ale špatným izolantem a způsobuje až 20x rychlejší ochlazování těla. Paradoxně přehřátí pak vede k podchlazení, které vás může dostat do postele na několik dní. 

 

Termoaktivní prádlo pro fotbalisty tvoří funkční kalhoty a tričko s dlouhým rukávy. Oba prvky by měly pěvně obepínat tělo. Měly by být nejlépe bezešvé. Na to pak můžee obléct fotbalový úbor. Pak je dobrá tepláková souprava nebo komplet kalhoty a mikina. Všechno by to mělo být ze vzdušných materiálů, tedy z polyesteru, polyamidu, hlavně ne z bavlny. Bavlna je skvělým materiálem pro denní nošení, ale ne pro sport.

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz