Proč byste měli používat doplňky pro jógu

Vhodně zvolené jógové doplňky vám umožní jógu ještě lépe. Nevěříte? V tomto článku vám vysvětlíme, proč je vhodné k cvičení používat jógové doplňky. 

 

Za cvičením jakékoliv asány se skrývá snaha cvičit ji co nejlépe. Výhody jógového cvičení totiž vyplývají z toho, jak moc správně je asána prováděna. Často však naše těla nejsou k cvičení a tvorbě vzorových asánů připravena. Může za to ztuhlost částí těla, omezená nebo zhoršená pohyblivost kloubu nebo vazů a velmi často i různé dysfunkce páteře. 

Proč tedy používat doplňky na jógu? 

A to je přesně ten důvod, proč používat různé doplňky na jógu. Pomohou vám cvičit dříve nedostupné asány a dále, což je z terapeutického hlediska cvičení jógy velmi důležité, dostanete své tělo přesně tam, kam potřebujete. Díky tomu pak budete cítit výhody jógy. Doplňky udávají směr svalové práci, vhodně rozdělují námahu na jednotlivé části těla, nachází rovnováhu v pozici, která vám umožňuje užívat si cvičení po dlouhou dobu bez pocitu únavy. Navíc dostanete i rychlou odpověď na vámi odvedenou dobrou práci. Doplňky je možné použít i k ztížení cvičení, což využijí hlavně ti zkušení. 

O jaké doplňky jde? 

Jde především o kvalitní podložku na jógu, kterou byste měli mít nejen z hygienických důvodů svou vlastní. Při výběru podložky si všímejte z čeho je vyrobena, jakou má tloušťku, jak je dlouhá, kolik váží a jakou má strukturu. Nejčastěji jsou na trhu gumové podložky, které nekloužou. Na trhu jsou podložky o tloušťce od 1 mm do 8 mm. Čím tlustší, tím větší odpružená. Polstrovaná podložka pomáhá při péči o klouby a kosti. Lehčí je lepší na cesty. Je lehčí a zabere méně místa. Důležitá je i její délka. Při cvičení by měly být končetiny na podložce. V zimě by měla být zateplená. Horní hranice komfortu pro nošení je 2,5 až 3 kg.  

Jógové bloky

Jogové bloky jsou velmi užitečné a praktické. Cihly mohou být různé velikosti. Využijete je hlavně při cvičení ve stoje. Jógový polštář je pak dobrý pro cvičení vsedě. Tyto pomůcky vám pomohou narovnat páteř. Mohou vás dostat do větší flexibility. Může vám ukázat i správnou práci svalů. 

Jógový pás

Jógový pás pomáhá dosáhnout toho, na co sami nedosáhneme. Používají se k protažení hamstringů. Pásek je vyroben z kvalitní bavlny a jeho délku je možné upravit přezkou. 

 

Stěnu si nemusíte kupovat, tu máte určitě doma

No a v neposlední řadě tu máme pomůcku k nezaplacení, za kterou nezaplatíte ani korunu - stěnu. Může sloužit jako skvělá opora pro cvičení rovnováhy, ale také ji můžete použít k dosažení některých pozic. Jde i o dobrou pomůcku k protažení ramen a zad a také slouží i k podpoře relaxační polohy.

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz