Ponožky již dávno nejsou tím nejhorším dárkem

Po dlouhá desetiletí se tradovalo, že ponožky jsou tím nejhorším vánočním dárkem. to však už dávno neplatí. Dnes totiž máme tolik druhů ponožek, že jejich odhalení pod stromečkem může naopak doprovázet ohromná radost. 

 

Jaké známe druhy ponožek, které nás pod stromečkem potěší?

Díky existenci různých materiálů, máme i spoustu různých druhů ponožek, které se hodí nosit v rámci rozličných příležitostí. Dělit je však můžeme i podle jejich střihu na: 

Kotníkové ponožky

Kotníkové ponožky se hodí do nízkých bot. Nosí se hlavně v létě v botaskách, mokasínách a dalších botách, u nichž nechceme, aby byly viděny. Jde o ideální typ ponožek všude tam, kde jsou krátké kalhoty, sukně nebo šaty. 

Tříčtvrteční ponožky

Tyto ponožky svou délkou sahají tak trochu nad kotníky. Jde o takový zlatý střed. Nejvíce jsou používány při sportu. Jejich velkou výhodou je, že se neshrnují. Chrání vaše kotníky před možným odřením. 

Vysoké ponožky

Nejvíce používané zimní ponožky jsou ty, které sahají hluboko pod nohavice. Pozor, nejsou to však ještě podkolenky. V zimě dobře zahřejí a dobře udrží teplo. 

Podkolenky

Dnes jde o typicky ženský typ ponožek, které jsou nejvíce nošeny v zimním období. Navlékají se mnohdy na punčocháče. Jsou často součástí uniforem. S oblibou je nosí třeba zdravotní sestřičky, servírky, ba dokonce i letušky. 

Nadkolenky

Nadkolenky sahají se svou výškou nad kolena. Dokonale chrání lýtka před zimou. Oblíbené jsou nejen u mladých děvčat, ale i u sportovců. Jsou ideální pro outdoorové aktivity. 

 Slip-on, čili ťapky

Pod názvem slip-on se skrývají neviditelné ponožky, které byly vymyšleny do balerínek a dalších velmi nízkých bot. Tyto ponožky doslova obepínají pouze prsty, chodidlo a patu. 

Podle toho k čemu slouží, pak můžeme rozdělit ponožky například na: 

Funkční ponožky

Funkční ponožky jsou vyrobeny z vláken, které ponožkám dávají nějakou další vyšší hodnotu. Zlepšují její vlastnosti. Může jít přitom o odpařování vlhka v případě použití termovláken, snížení rizika infekcí, když se použijí vlákna s antibakteriálními vlastnostmi a podobně. Může jít rovněž i o schopnosti v oblasti specifického tvaru a věru ponožky. 

Běžecké ponožky

Běžecké ponožky nejsou žádným rozmarem. Špatné ponožky jim mohou při běhu způsobit puchýře i odřeniny. Vhodné jsou pro ně ponožky, které jsou voděodolné, mají antibakteriální úpravu a zónování, tedy zesílené paty, nárty a špičky, které jsou při běhání nejvíce namáhané. Díky těmto zónám ponožka drží na svém místě a riziko vzniku puchýřů je minimální. 

Outdoorové ponožky 

Outdoorové ponožky dobře odvádí vlhkost od chodidla. Slibují dobrou tepelnou izolaci chodidla. Skýtají ochrannou bandáž chodidla proti otlaku a jsou pohodlné a příjemné i po dlouhodobém nošení. Musí perfektně sedět na noze. 

Ponožky s aktivním stříbrem

Ponožky s aktivními nanočásticemi stříbra mají skvělé antimikrobiální vlastnosti. Snižují riziko vzniku bakteriálních i plísňových infekcí. 

Bambusové ponožky

Ponožky z bambusového vlákna jsou ideální pro alergiky a mají také i unikátní protiplísňové a antibakteriální vlastnosti. Jsou vhodné pro nošení všude tam, kde člověka trápí nebo ohrožují kožní a infekční choroby. Jsou vhodné rovněž i pro diabetiky, kteří potřebují nohy ochránit. 

Relaxační ponožky

Relaxační ponožky jsou speciální ponožky, které místo prstů mají otvory a mezi nimi jsou výrazné předěly. Jde o ideální ponožky určené k odpočinku i ke spaní, aby si nohy ulevily od stísněných bot. 

Kompresní ponožky nebo podkolenky

Kompresní podkolenky patří ke speciálnímu typu ponožek, které mají pozitivně působit na krevní oběh. Prospívají všude tam, kde bolívají nohy, jsou otoky a křečové žíly. 

 

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz