Oběhová móda, co se o ní vyplatí vědět?

Oběhová móda je založena na předpokladu, že byste měli maximálně využít věci, které byli už jednou vyrobeny. Jde o to, aby se neplýtvalo surovinami, ani s prací spojenou s výrobou. Jelikož výroba jednoho trička je spojené s ohromným množstvím vody, stojí za to se lépe naučit spravovat své zdroje. 

 

Oblečení, které se vám už nelíbí, nesedí vaší postavě, nevyhazujte, ale spíše darujte, kdo ho ocení, prodejte, opravte, předělejte, nebo ho využijte alespoň jako utěrky na nádobí. Snižte to, aby se na skládkách ocitlo menší množství oblečení, hadříků, elektronických zařízení a knih. 

To je potom spojeno s výběrem kvalitního oblečení

Je zcela přirozené, že si koupíte něco nového. to dělá přece každý a není to nic špatného. Některé věci ani není možné kupovat z druhé ruky. Třeba takové spodní prádlo ze second handu je něco absolutně nepředstavitelného. Navíc nakupování z druhé ruky se může zdát dobrým řešením, ale pouze jen tehdy, když si koupíte jen to, co budete skutečně nosit. Nenechte se strhnout k megalomanským nákupům, jen proto, že je nabízeno za výhodné ceny. Koupit si nové oblečení není na škodu, ale vyplatí se dbát na jeho kvalitu. Vyhýbejte se proto nekvalitním materiálům, které vám rychle přestanou sloužit. 

Co dělat, aby vám oblečení sloužilo dlouho? 

To, že si koupíte kvalitní oblečení je však jedna věc, velmi významným faktorem je rovněž i to, jak se o ně pak staráte. Žádné oblečení nelze hned nosit, musíte ho nejprve vyprat. Nové oblečení často obsahuje různé chemikálie z výrobního procesu a prošlo mnoha rukama.

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz