Nejlepší bundy na zimu, kterou si vybrat?

Pokud potřebujete zimní bundu na chvíle, kdy vám střední vrstva nepomůže, zvažte, jaké jsou nabídky na trhu. Při výběru zimní bundy ale zvažte nejprve tři základní faktory. 

 

Typ izolace v bundě

Jde o klíčový prvek zimní bundy, který určuje, jak dobře bunda udrží teplo a jak zvládá vlhké počasí a také i to, jak moc ji lze stlačit do kompaktní velikosti. Při výběru věnujte pozornost tomu, jaký je její přesný účel, zda zimní bundu budete denně využívat do práce nebo na sport. Co v ní budete dělat. To je velmi důležitý faktor pro výběr. 

 

Vlastnosti bundy

Co bunda má, jaké další úpravy, větrací otvory, kapsy a speciální prvky, kapuci a podobně. Dost výrazně to ovlivňuje komfort a pohodlí. 

 

Hmotnost a stlačitelnost bundy

Jestli ji máte v plánu nosit v batohu, oceníte, když půjde slisovat do kapesní velikosti. Materiály vnějšího pláště pak ovlivňují ochranu před deštěm, prodyšnost, životnost a větruodolnost. 

Lyžařské a snowboardové bundy jsou speciální bundy, které jsou ideální pro tyto sporty. Nejinak je to i se zimními běžeckými bundami. 

 

Péřové bundy s přírodní výplní 

Nejlepším izolantem používaným v zimních bundách je přírodní, kachní a husí peří, které poskytují nejvíce tepla při nejmenší hmotnosti a objemu. Pokud tedy peří nepromokne. Neizoluje ale vlhko a dlouho schne. Pokud očekáváte sníh, vysokou vlhkost, voděodolné peří, syntetické peří nebo hybridu syntetického peří. 900 CUIN, znamená teplejší prachové peří. Jsou vhodné pro lehkou ne zpocenou námahu nebo každodenní nošení. 

 

Péřové bundy se zvýšenou odolností proti vlhkosti 

Nepromokavé prachové peří mají polymerovou úpravu. Stejně jako u klasických péřových bund jsou ultralehké, ultra hřejivé a velmi sbalitelné. Jsou dražší. Jsou lepší než péřové. Ve vlhkém počasí ale stále zaostávají za syntetikou. Jsou vhodné pro mírnou námahu. 

 

Syntetické bundy se zvýšenou ochranou proti vlhkosti 

Syntetické izolace jsou vyrobeny moderními technologiemi a používají nějakou formu hybridních stlačitelných vláken. Inovace je rychlá a mezera výkonu s peřím se zmenšuje. Míra nafouknutí nesvědčí o hřejivosti. Tenká vlákna mohou bundu zeštíhlit a může být přesto velmi teplá. Hlavní výhodou syntetické izolace je to, jak se chová, když je mokrá. Rychle schne a je obvykle cenově dostupnější než prachové peří. Jsou ale o něco těžší a hůře sbalitelné. 40 nebo 60 gramů syntetické výplni na metr čtvereční jsou průměrné. Čísla vyšší od nich dávají znát, že jde o teplejší zimní bundu. Zvládnou velkou námahu a lépe odvádí vlhkost. 

Hybridní bundy se syntetickou a péřovou náplní

Jde o kombinovanou bundu. Tam, kde je třeba více hřát, tam je umístěno peří. Jsou levnější a zvládne toho doopravdy mnoho.

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz