Mom jeans neboli mrkváče

Letošní rok je hodně o návratech k minulosti, k funkční módě a kvalitním kouskům. Možná i proto se opět na scéně objevily tzv. mom jeans, které v Česku známe spíše pod označením “mrkváče”. 

 

Nenechte se ošálit řečičkami o hezkých ženských křivkách. V reálu jsou tyto kalhoty pěkně ošemetné a hned každému nesluší. Už ten název, jde vlastně o rifle “po mámě”. Mno, co dobrého to může přinést? 

 

Střih je návratem do osmdesátých a devadesátých let a pomůže vám vytvořit dokonalou siluetu té doby, nikoliv však dokonalou vaši siluetu. Podporují totiž ženské boky. Na konci osmdesátých let minulého století je nosily hlavně ženy středního věku. Mladší ročníky jimi pohrdaly. Do módy se pak vrátily v roce 2010, kdy měly snížený pas a patřily tedy mezi bokovky, v té době už je mladé ženy nosily. 

Jak mrkváče vypadají? 

Mrkváče jsou kalhoty s vysokým pasem, který opticky zcela neúměrně zvětšují hýždě (dělají je delší, větší a plošší)  a širokými nohavicemi, které se směrem ke kotníkům zužují. Nadměrný prostor najdete však i vepředu v oblasti okolo zipu, rozkroku a nohou. Nechybí jim záhyby. Pokud máte pozadí tak akorát, můžete se změnit v balón, ženy o něco vyvinutější pak zcela zbytečně v paroloď. Nemají snížený sed. A o čem se aktuálně moc nemluví. Vedle aktuálního vyzdvihování tohoto navrátivšího se trendu, se poněkud pozapomnělo, že ani v osmdesátkách nešlo o zrovna oblíbený hit mezi ženami. On totiž doopravdy zvýrazňuje boky a zadek až přespříliš. Dovolit si ho mohou pouze ženy s velikostí 30, 32 a maximálně 34, které se vyznačují útlou atletickou postavou bez výrazného poprsí i pozadí. Na nich však zase tyto kalhoty mohou působit jako poněkud beztvarý pytel na brambory. Tyto kalhoty skutečně nejsou příliš lichotivé. 

S čím mrkváče oblékat? 

K mrkváčům se nejlépe hodí crop top nebo volný svetr, jenž do kalhot zastrčíte. Vedle svetříku si k nim můžete obléct obyčejné tričko nebo halenku, vše si však zastrčte alespoň částečně dovnitř. Nosit k nim můžete tenisky i podpatky. Jejich velkou výhodou je pohodí.

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz