Jaké oblečení ovlivňuje naši pohodu?

Psychologie odívání je moderní dynamicky se rozvíjející se vědní obor, díky němuž se můžeme dozvědět o zajímavých věcech. Velmi často si neuvědomujeme, jak moc naše oblečení ovlivňuje to, jak se cítíme. A přitom je velmi důležité mít zcela ujasněno, co na sobě každý den nosíme. Dokáže nám to totiž dodat sebevědomí i optimismus. Bohužel se ale také stává, že nás může i deprimovat a způsobovat to, že se necítíme žensky. 

 

Jak oblečení ovlivňuje to, jak se cítíme? smyslné spodní prádlo vám třeba dodá sebevědomí

To, jak se cítíme dobře a pohodlně nejlépe ilustruje spodní prádlo. I když je zvenčí neviditelné, dokáže hotové zázraky. Pěkné spodní prádlo, i když je tedy pod oblečením, vám dodává sebevědomí. Díky tomu se také cítíme atraktivnější a upravenější. V důsledku toho se pak nebojíme postavit výzvám. Cítíme také větší svobodu jednání. Smyslné prádlo nám dodává jistotu v intimních vztazích s partnerem. Cítíme se přitažlivě, i přes drobné nedostatky na postavě. 

Ušpiněné tričko jako dámské pyžamo ubírá sebevědomí

Dělá to mnoho žen, ale není to správné. Velmi často není noční prádlo příjemné na pohled. K spaní si bereme oblečení, které už nikam jinam nosit nechcete. Je fajn, že chcete oblečení využít naplno, ale vzít si staré a flekaté tričko jako pyžamo , není ta nejlepší cesta. Připravujeme se tak o sebevědomí, cítíme se tak opomíjení, nehodní dobrého zacházení a nepřitažliví. Psychologie oblečení ukazuje, jak funguje naše podvědomí. Ekologie je důležitá, ale je lepší proměnit poškozené a flekaté oblečení v hadry, než ho dále nosit a tím se celkově negativně ovlivnit. 

Pozor, šedé a černé oblečení vyvolává negativní myšlenky

Podceňovat by se neměla ani barva oblečení. Psychologové prokázali, že v šedé se cítíme nevýrazní. Hnědá nás deprimuje a vyvolává negativní  myšlenky. Černé oblečení působí podobně. Je zajímavé, že právě tohle oblečení je pravidelně módní v podzimní a zimní sezóně. Stojí za to, tuhle šeď prolomit nějakými šťavnatými barvami, které nám zajistí pohodu. 

Barevné oblečení nám dodává optimismus

Barvy nám dodávají pozitivní energii, kterou tolik v práci potřebujeme. Velmi blahodárně na naši psychiku má trávová zeleň, červená, modrá, fialová, růžová.

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz