Jak tvar ňader ovlivňuje výběr podprsenky

Možná jste to netušily, ale nákup té správné podprsenky nekomplikuje pouze fakt, jak velké prsa máte a jaký je váš obvod, ale i tvar prsou. Může to být právě on, který z nákupu té správné podprsenky učiní zapeklitou záležitost. Tohoto faktu si všimla britská firma Third Love, která se ženské poprsí pokusila zmapovat a nakonec i vydala přehled ženských ňader.

 

Každý tvar má přitom svá specifika.

Kulatá prsa

Kulatá ňadra jsou nejžádanější a nejvíce chválený tvar poprsí. Má ho však jen malé procento žen. Ňadra se vyznačují tím, že jsou stejně plně ve své horní i dolní části. Sluší vám takřka všechny podprsenky. Vůbec nejlepší jsou bez vycpávek a polstrování.

Prsa do stran

Pokud bradavky směřují do opačných stran, jde o typ zvaný východ-západ. Nákup spodního prádla pro tento typ ňader je dost problematický. Nejlépe jim sedí polstrovaná podprsenka, která prsa přitáhne zpět do středu.

Zvony

Zvony. Tak se označují prsy, které jsou ve své horní části užší a méně objemné než v té spodní. Název získaly podle svého tvaru. Tomuto tvaru ňader svědčí balkonové podprsenky.

Stranově uspořádaná ňadra

Stranově uspořádané prsa jsou ta, které jsou daleko od sebe. Najdete je spíše jakoby po stranách trupu. Taková prsa potřebují měkký košíček s vycpávkou na boku, která je dostane dopředu.

Atletická prsa

Atletická prsa se vyznačují menším množstvím prsní tkáně, zato s výraznějším prsním svalstvem. Ideální pro tento typ prsou jsou vycpané podprsenky. V létě pak můžete vyzkoušet bralet.

Kapky

Kapky budí kulatý a plný dojem, jenže ve skutečnosti jsou ve vrchní části méně plné. Mají nerovnoměrně rozložené těžiště. Potřebují zvednout. Nejvíce jim proto svědčí balkonová podprsenka, která jim dá i velmi pěkný zaoblený tvar.

Úzká prsa

Úzká prsa jsou méně objemné a jejich bradavky obvykle směřují k zemi. Potřebujete je tedy zvednout a vyztužit. K tomu dobře slouží push-up podprsenky.

Asymetrické poprsí

Asymetrické poprsí je takové, kdy jedno prso je větší než druhé. Najít pro taková prsa správnou podprsenku je skutečně složité. Naší snahou je odvést od ní pozornost a minimalizovat rozdíl. Vždy je proto nutné, přizpůsobit se většímu ňadru. Vše tkví v úpravě popruhu. Pomoci mohou i silikonové vycpávky.

Povolená prsa směřují dolů spolu s bradavkami.

 

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz