Jak si vybrat ten správný masážní válec

Masážní válce se mezi pomůckami pro sportovce objevily poměrně nedávno. Jsou určeny pro hloubkovou, tlakovou masáž, která se provádí s pomocí váhy vlastního těla. Pomáhá tělu se lépe uvolnit, rychleji zregenerovat a zlepšuje prokrvení dané oblasti. Jestli jste dosud takový válec doma neměli, měli byste to co nejrychleji napravit, protože vaše výkony dokáže posunout na jinou úroveň. 

 

Podle čeho tedy vybírat masážní válec? 

  • Podle velikosti. Existuje totiž několik různě velkých válců. Liší se od sebe svou délkou i průměrem. Ty nejmenší jsou dlouhé 15 centimetrů, ty nejdelší potom i 100 centimetrů. Jejich průměr se pak pohybuje od 5 centimetrů po 15 centimetrů. 
  • Dále si válce můžete vybírat podle jejich struktury. Válce mohou být hladké, jemně hrbolaté, ale i s velkými výstupky a bodlinami. 
  • V neposlední řadě si je pak můžete vybírat i podle jejich tvrdosti. Měkké válce jsou nejvhodnější pro ty, co s automasáží teprve začínají nebo jsou velmi citliví. 

 

Na co masážní válec budete používat

Rozhodující při výběru masážního válce je i to, na co jej budete používat. Budete jím masírovat menší partie, jako lýtka, ramena, bicepsy nebo chodidla? Pak si vystačíte s menším válcem. Větší svalové partie potřebují větší válec. Pokud jste profesionální sportovci, nejvíce oceníte masážní válce s vibracemi, které posouvají masáž na novou úroveň a umožní se maximálně zacílit na ztuhlé body a rozpustit je. Pokud hledáte nějaký univerzální válec, pak se podívejte po tzv. 3v1, což jsou válce, které se skládají z klasického rolleru, měkčího vroubkovaného válce a válečku na tyči pro ruční automasáž. To vše za velmi dobrou cenu. 

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz