Jak si správně vybrat hokejové rukavice

I když jste pouze rekreační hráč, i pro vás platí, že výběr těch správných hokejových rukavic je důležitý. Bez rukavic totiž hokej hrát nelze. 

 

Rukavice jsou ochranným prvkem, který zároveň hráči pomáhá při zakončení na bránu a ovládání hole. Ochrání vás před sekerami od soupeřů, nárazů do mantinelu a střetů, které by mohly zranit vaše prsty. Jenže nejsou rukavice, jako rukavice. A proto jsme tu my, abychom vám s jejich výběrem poradili. 

Podle čeho vybírat hokejové rukavice 

Kritérií podle čeho byste měli vybírat hokejové rukavice je více. Jedním z nich je to, na jaké úrovni hrajete. Obvykle jsou rozděleny do třech kategorií: amatérské, poloprofesionální a profesionální- 

 Amatérské hokejové rukavice 

Nejlevnější jsou amatérské hokejové rukavice, které se vyznačují ohebností a lehkostí. Materiály však nejsou tolik propracované. 

Poloprofesionální hokejové rukavice

Tyto rukavice jsou vyrobeny pomocí pokročilejší technologie. Mají kvalitnější dlaň a vnitřní materiály, ale nejsou příliš propracované. 

Profesionální hokejové rukavice

Tyto rukavice jsou vyrobeny z prvotřídních materiálů, které mají prošívanou dlaň a antibakteriální podšívku. Dokonale chrání vaše prsty. Nicméně jsou také i nejdražší. 

 

Pak je možné hokejové rukavice vybírat i podle střihu

Každý výrobce má svůj vlastní střih, který někomu vyhovuje a jinému zase ne. Všeobecně existuje anatomický střih, zkosený střih a klasický střih. Anatomické rukavice jsou přitom lépe tvarované, pevně drží na rukách a nabízí skvělou citlivost při držení hole. Klasický střih je ideální pro ty, co preferují dost prostoru na prsty a na zápěstí. 

Se správnou velikostí to je jako u bot

Bez volby té správné velikosti rukavic to nejde. Velikost se měří v palcích a rozhoduje délka od manžety na zápěstí po nejdelší prst na ruce. 

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz