Jak se obléknout na svah

Módním trendům se nevyhnulo ani oblečení, které si bereme ve chvílích, když jdeme na svah. Ano, i takové sportovní oblečení může být nejen funkční, ale i dobře vypadající. Na výběr máte z rozsáhlé nabídky designů, materiálů a dalších parametrů. 

Když jdete na svah, měli byste mít na sobě alespoň tři vrstvy oblečení, přičemž byste na sobě neměly mít žádný kousek z čisté bavlny, protože by vám v něm nakonec byla pěkná zima. Čistá bavlna špatně schne, drží vlhko, čímž ochlazuje tělo, což zrovna v zimě na svahu nepotřebujete.  Spodní vrstvu by mělo tvořit funkční tričko, tedy termoprádlo. Další vrstvy by měly být dost těsné, aby mezi ně nepronikl chlad. Všechny vrstvy přitom musí být i dobře prodyšné, protože jinak spodní vrstva přestane odvádět teplo. 

Na termoprádlo patří také kvalitní mikina, případně svetr. Ideální je, když jsou vyrobeny z merino vlny nebo fleecu. A na druhou vrstvu pak patří ještě bunda. 

Jakou bundu na svah? 

V prvé řadě nepromokavou.Odolnost určuje vodní sloupec. Ten by měl být v tomto případě 10 000 mm a více. Potom také oceníte i takovou, která je odolná vůči větru.  Důležitý je samozřejmě i materiál, který ovlivňuje nejen odolnost, ale i hřejivost. Ty lepší jsou samozřejmě dražší. Oceníte u nich vychytané maličkosti, tedy různé kapsičky na skipas, telefon, větrní v podpaží, odnímatelné kapuce a podobně. To, jaký mají design, je skutečně až na posledním místě. Trendy jsou bundy s originálními potisky, kapucemi s kožíšky. 

Nezapomeňte na kalhoty!

Ano, kalhoty by měly ladit k bundě, to z módního hlediska. Vlastnostmi by se pak měla podobat bundě. Jinak je zde velmi důležitá i pohodlnost a svoboda v pohybu. Nikde vás nesmí tahat, ani škrtit. 

Další doplňky, bez nichž se na svahu neobejdete

K nezbytným oděvním doplňkům zimní výbavy patří i kukla, která chrání obličej před mrazivým počasím a je ponejvíce vyvedena v černé barvě. Důležité jsou i kvalitní rukavice. Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz