Jak často byste si měli kupovat nové spodní prádlo?

Pro někoho se může tato otázka zdát zbytečná, protože si kupuje spodní prádlo každý měsíc, ne každý však těmto nákupům holduje. Existuje řada mužů a žen, které si  prádlo nekoupí, byť se již doslova rozpadá. Pojďme si proto tuto problematiku přiblížit. Snad vám to pomůže v dané věci se zorientovat a třeba i zjistit, kdy šetření již skutečně není na místě. 

 

Podle odborníků byste staré spodní prádlo měli vyměnit za nové alespoň jednou za 6 až 12 měsíců. Vzhledem k tomu, že jsou tu mezi námi i tací rekordmani, co boxerky nosí klidně i deset let, než se úplně rozpadnou, zdá se, že se řada mužů, ale i žen, potýká s dost velkým problémem. 

Proč je obměna spodního prádla tak důležitá? 

Buďme k sobě upřímní, spodní prádlo, tedy především boxerky a kalhotky jsou v kontaktu s našimi nejintimnějšími partiemi. Místy, které však jsou velmi choulostivé na různé zapařeniny a infekce. Je proto důležité, pokud chcete předejít nějakým nepříjemným zdravotním komplikacím, abyste tuto oblast udržovali v čistotě. A tedy se nejen pravidelně myli, ale také nosili čisté spodní prádlo. Jenže skutečnost není tak jednoduchá, jak, by se mohlo zdát. Víte, že i na čistém vypraném prádle najdete až 10 000 živých bakterií, a to včetně Escherii coli? Čím starší spodní prádlo máte, tím obtížnější je zbavení bakterií a tím větší možnost hromadit mají. Nakonec pak mohou právě takovéto kalhotky nebo trenky být viníkem infekce močových cest, vyrážek v oblasti genitálií nebo alergických reakcí. 

Obměna spodního prádla je nezbytná

Potřeba obměny spodního prádla jednou za rok neplatí v případě, že máte svou zásuvku plnou boxerek a kalhotek, což vám umožňuje poměrně širokou rotaci spodního prádla. S takovým prádlem jste schopni vydržet i déle. Nicméně, pokud máte jen čtyři až sedm párů prádla, s pravidelnou půlroční obměnou byste měli počítat. A pozor, a to i přesto, že si ho perete často. Potřeba obměny spodního prádla se ještě více umocňuje, pokud sportujete, protože se jednoduše více zpotíte. V prádle se tak rychleji shromáždí více bakterií. V těchto případech by měla probíhat obměna spodního prádla ještě frekventovaněji. 

Jak poznat, že je čas na obměnu spodního prádla? 

To, že je spodní prádlo zapotřebí vyměnit, mimo jiné poznáte i podle toho, že začne blednout jejich barva, bílé prádlo zašedne, materiál se uvolní, pružný pás už není tak pružný, ale je volný.

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz