Disco styl, inspirace z osmdesátek

V rámci módních retro návratů se vrátily i osmdesátky. V posledních několika letech se jimi inspirují designéři z celého světa, což je vidět na módních kouscích, které se aktuálně objevují na scéně. 

Čím se vyznačovaly osmdesátky

Jejich inspirace je nejvíce spojena s oblečením, které v té době nosily na diskotéky. Oblečení je velkolepé, výrazně barevné a doplněné agresivním make-upem. V té době se užívaly nejen jasné barvy, ale i lesklé látky, honosné doplňky, svěží účesy a zvýrazněna byla i sexualita. Zapomeňte na to, že by osmdesátky byly o nedostatku materiálu, modelů a dobrých nápadů. 

Osmdesátky u nás

Sice se stály dlouhé fronty, ale existuje spousta střihů, které rozhodně k zahození nebyly. To ostatně dokazuje opětný výskyt plísňových riflí a denimových bund střižených ve stylu osmdesátek, kombinéz, zavinovacích a košilových šatů a podobně. Pravdou ale je, že ne každý se k takovému oblečení dostal nebo ne každé se u nás prodávalo. I proto jsou osmdesáté roky úzce spjaty s ručními pracemi a vlastní kreativitou. Hodně se pletlo, háčkovalo a šilo. A i když byly lidé inspirovány skutečnými modely, zcela nenásilně vznikaly zcela originální, mnohdy ještě lepší kreace. A tato skutečnost se odráží i v současné retro módě inspirované osmdesátými léty minulého století. 

Osmdesátky, rozmanity a vlastně neuvěřitelný styl odívání

Styl osmdesátek má čtyři výrazné linky, s nimiž se můžete střetnout i dnes: Jde o oblékání do kanceláře, sportovní oblékání, romantické oblečení a večerní oblečení

Na co nezapomenout při vytváření outfitu ve stylu osmdesátých let

Jedním z hlavních znaků je to, že se u ženské postavy ještě více zdůrazňuje silueta přesýpacích hodin. Ramena se zvětšují a pas zvýrazňuje. Kolem boků by se mělo objevit řasení, a to jak u sukní, šatů, tak i kalhot. Všude se objevují flitry a kamínky. Muži nosí šusťákovky, džínové bundy nebo kožené bundy s asymetrickým zipem.

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz