Cvičební expander - jaký vybrat a jak ho používat

Expander byl velmi populární v 80. a v 90. letech a je i nyní, po dlouhých letech zapomnění. Není se čemu divit, vždyť to je lehký a levný přístroj, který nahrazuje mnoho cvičebních přístrojů dostupných v posilovně a umožňuje posilovat prakticky všechny svalové skupiny v pohodlí domova. Chcete vědět, co je to expandér a jak s ním cvičit? Povíme vám to. 

Co je expandér? 

Expandér je malé tréninkové zařízení sestávající ze dvou rukojetí a spojujících gumy nebo pružiny. Můžete s ním provádět všestranná cvičení posilující různé svaly těla. Úspěšně nahrazuje činky a mnoho zařízení dostupných v posilovně. Expandér má nejčastěji podobu dvou plastových rukojetí spojených gumovými šňůrami nebo pružinami. V nenastavitelné verzi jsou trvale připevněny, ale u nastavitelných modelů lze šňůry odebírat a přidávat pro zvýšení nebo snížení zátěže. Velmi oblíbené byly před 50 lety, ale kvůli jejich omezenému použití byly nakonec nahrazeny univerzálnějšími modely s gumami. Při jejich výběru stojí za zvážení nejen odpor linek, ale i jejich počet. Délka expandéru by měla být přizpůsobena výšce. Vyšší osoby by měly mít delší a ti menší potřebují kratší. 

Jak s expandérem cvičit? 

Expandér umožňuje posilovat a protahovat prakticky všechny svalové skupiny - hrudník, paže, stehna i záda. Použít k tomu můžete různé techniky protahování linií přístroje rukama nebo i nohama. Před cvičením s pomůckou byste měli provést krátkou rozcvičku a po cvičení si pak protáhněte svaly. 

Výhody cvičení s expandérem 

Nahrazuje mnoho dalších sportovního a posilovacího příslušenství. 

Přístroj umožňuje posilovat všechny hlavní svalové skupiny a cvičit s ním můžete i v malé garsonce. Efektivita cvičení je přitom vysoká, protože svaly pracují jak při oddálení rukojetá, tak i při jejich přiblížení k sobě.Používají ho i fyzioterapeuti. Je lehký a zabírá málo místa, snadno si ho proto zabalíte také do kufru.  

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz