Chcete vědět, co má kreativita společného s pomalou módou?

Všechno. Pokud chcete přehodnotit svůj přístup k oblékání, neobejdete se bez vynalézavosti, čili bez kreativity. 

 

Rychlá móda zkouší nápady jiných, ponejvíce z vlogů a přehlídkových mol. Nicméně nedává jim hodnotu. Oblečení přeměňuje na levné trendy, které se mění v decberoucím tempu. Rychlá móda se stala v posledních letech symbolem extravagantního, západního stylu, který je však největším viníkem stále rostoucích hromad textilního odpadu. V reálu nemá nic společného s módou. Chybí jí inovace a kreativita. 

 

Existuje nespočet způsobů, jak přistupovat k slow fashion a vědomému budování svého šatníku. Bohužel právě kreativita je dost značně podceňována. 

Proč je kreativita v pomalé módě důležitá? 

  • Kreativita totiž přesouvá pozornost od potřeby nebo řešení přání k řešení problémů v šatníku zbrklým nákupem.
  • Kreativní oko mění způsob, jakým vidíme oblečení na ostatních. Místo toho, abychom se zaměřovali na konkrétní oděv, nutí se nás dívat na umělecké nebo stylistické prvky, jako barva, textura a vzor. 
  • Kreativita zastavuje srovnávání se. Místo, aby dále člověk naříkal na nedostatek stylu  nebo na nedostatek konkrétního kusu, ujišťujeme se, že přijdeme na to, jak udělat něco, co funguje s tím, co už máme doma. 
  • Kreativita vytváří vlastní hodnoty. Není třeba, abyste se podobali jiným. Nemusíte nosit to, co jiní. 
  • Kreativita člověka povzbuzuje k zkoušení nových věcí. Ty sice nemusí vždy fungovat, ale aspoň zjistíte, co se vám líbí nebo ne a kudy vede cesta nebo co máte dělat. 

 

Kreativita je prostě ve spojení s pomalou módou důležitá. Dává oblečení smysl. Umožňuje vám poznat vaše oblečení a vytvořit si k němu vztah. Tím, že ho poznáte, můžete poznáte i sami sebe. 

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz