Zimní trekking - vše, co o něm potřebujete vědět, než vyrazíte do hor

Toužíte po malebných výhledech, čerstvém vzduchu, odreagování od shonu města a každodenních starostí? Hory byly vždycky dobrým nápadem, ale hory v zimě to už je docela výzva. Víte, jak se na ně dostatečně připravit? Co byste měli vědět o zimním trekingu? Povíme vám to. 

 

Zimní trekking - základní pravidla bezpečnosti

Výlet do hor v zimě je snem každého milovníka trekkingu. Je i vaše? Než se vydáte na stezku, ujistěte se, že jste řádně připraveni. Zimní trekking je rozhodně něco jiného než ten letní nebo jarní. Kromě skvělé zábavy a nezapomenutelných výhledů vás v zimě také čeká i mnoho výzev a nebezpečí. Na co byste měli být připraveni? A jaké faktory je zapotřebí vzít v úvahu? 

Den je krátký - To je základní fakt, který při zimních výletech do přírody musíte mít na paměti. Zjistěte si, kdy slunce vychází a zapadá. Buďte připraveni i na situaci, když vás překvapí tma. 

Pestrý povrch - V zimě se můžete setkat s kluzkým, mokrým nebo zledovatělým povrchem. Taky mohou být i závěje až do pasu. Může to znamenat, že některé úseky nemusí být schůdné, nebo zdolání trasy trvá něco déle. 

Potíže s orientaci v terénu - ty mohou být způsobené intenzivním sněžením, to ostatně může změnit reliéf nebo nejasné nápisy. Potřebujete proto mít pořádnou GPS. 

Lavinové oblasti - Největší nebezpečí, které vás v zimě čeká. I proto se začátečníkům doporučují na procházky nižší hory. Bez ohledu na účel cesty se však držte informací o lavinovém nebezpečí a ukládejte si do telefonu všechna možná tísňová volání. 

Nízké teploty - na horách v zimě nejsou asi pro nikoho nějakým překvapením. Před tepelnými ztrátami vás ochrání pouze dobře sbalený batoh a správně vybrané oblečení. 

 

Jaké je vhodné oblečení na zimní turistiku? 

Především vodotěsné a poskytující tepelný komfort na mnoha úrovních. Nosí se v zimě. Bavlněné oblečení není vůbec vhodné. Sice rychle saje pot, ale dlouho schne a ochlazuje tělo. Dobrou volbou jsou naopak funkční materiály, fleece nebo merino vlna. Dbejte také na správnou volbu velikostí. Nic by vás nemělo omezovat v pohybu a stlačovat.

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz