Zažije podprsenka díky lockdownu smrt?

Home office, větší pobývání doma a častější procházky v přírodě způsobily, že nejžádanějším módním kouskem byly vloni tepláky. Zabije lockdown i podprsenky? 

Svoboda bez podprsenky

Práce z domova k tomu vysloveně vybízí. Mnoha ženám se může jevit v těchto chvílích podprsenka jako zcela zbytečná. A tak se i stalo, že ji v době nechození do práce odhodila. Po měsících euforie se k ní však nyní  postupně navrací. A my vám řekneme proč. 

Výhody nošení podprsenky

Nošení podprsenek má přece jen své výhody. V ňadrech totiž nejsou žádné svaly. Najdete tu jen dvě slabé podpůrné struktury, které se snaží udržet prsa na místě. Bez ochrany prsou nějakou podpěrou nezabráníte jejich nadměrnému pohybu. I když jste jen doma, gravitace i tam funguje a velmi snadno tak může dojít k poškození nosných konstrukcí. Máme na mysli Cooperovy vazy, vláknitou tkáň, která prsa nejen drží, ale i formuje. Velmi brzy pak můžete mít svá prsa vysloveně na břiše. Zvlášť velká prsa o velikosti D a více, těžká prsa, si skutečně nemohou dovolit být příliš dlouho bez podprsenky. Trápit vás pak mohou bolesti prsou, ramen i zad.  A to se nemusíte doma ani nějak příliš pohybovat, stačí, když vaše práce vyžaduje dlouhé sezení. Ani si neuvědomíte a začnete se hrbit. Ramena se ukotví v nevzhledné pozici, budete přetěžovat horní část zad a krk, což v průběhu času způsobí jejich únavu a bolest. To pak sekundárně může vyvolat i migrénu. 

Opomenout nesmíme ani to, že na nenošení podprsenky je přece jen nutné dostatečné sebevědomí. A pokud byste v reálu bez podprsenky mezi lidi, neměly byste to praktikovat ani doma. Psychika vaši nejistotu prozradí. A ač byste to neřekly, ovlivní to váš pracovní výkon.  

Bralnessness

I když je tzv. bralnessness aktuálně na vzestupu, přece jen se zdá, že i nyní podprsenky přežijí, protože nošení podprsenek má i své výhody.  Navíc dnes existují i pohodlné podprsenky, které nikterak netlačí. 

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz