Vkus pro oblékání - dá se naučit?

Zamýšleli jste se nad tím, jakto, že to někomu jde s výběrem vhodného oblečení tak snadno, zatímco jiní nejsou schopni sladit i to nejjednodušší? Je vkus vrozený? Dá se naučit? Pokusíme se vám tuhle záhadu odhalit. 

Podle čeho poznat, že patříte k těm šťastlivcům s vkusem? 

Lidé s vkusem staví základy svého šatníku na kvalitních nadčasových kouscích, které něco vydrží a je možné je kombinovat s dalšími kousky. Základní kousky jsou gró. Vedle riflí by ženy měly mít v šatníku také trička základních barev, bílou košili, pouzdrovou sukni, sako, koktejlové šaty. Podobně jsou na tom i muži, tedy kromě sukně a šatů. 

Lidé bez vkusu se vyznačují: 

Lidé bez vkusu jsou zdánlivě nenároční. Spokojí se s padělky, drží se pouze jednoho osvědčeného stylu a do ničeho nového se nepouští. Nepoužívají doplňky. Neznají a nerespektují svůj typ postavy. To jen tak trochu o vkusu laicky a všeobecně. 

Kdy se tvoří vkus

Zlomovým okamžikem pro tvorbu vkusu, je puberta. Je to doba, kdy se člověk hledá a poprvé se začne oblékat podle sebe. Je to doba rebelství i experimentů. Chce to hodně trpělivosti. Dítě se musí najít. Za vkusem je skryto sebevědomí. To dělá oblékání originální a osobité. 

O vkusu odborně

To, jak to je se vkusem, zajímalo i vědce. Proběhly kvůli tomu dokonce i různé výzkumy. Oficiálně je vkus podle všeho úzce spjat s uměním a jeho vnímáním. Existuje dnes dokonce i test na estetické vnímání. Ten je položen na principu, čím větší shoda s odborníky, tím lepší vkus dotyčný má. 

Co je vlastně vkus? 

Vkus je ryze subjektivní záležitostí. Je zcela přirozené, že se všem nebude líbit to, co se líbí jiným. Názor na dobrý vkus proto může být různý. Nevkus je však všeobecně spojen s protikladem krásy a disharmonií. Vkus je tedy nejen o kráse, ale především o harmonii. 

 

Lidé se vkusem do oblékání dávají něco ze sebe. Jsou originální, nekopírují, inspirují ostatní. Followeři jistý vkus mají, ale veskrze jen kopírují, nejsou originální. Vkusu se dá naučit, ale potřebuje k tomu dostatek času i podnětné prostředí. Je nutné se učit, co estetické je a co není. Pozor, nevkusný může být i oceňovaný a žádaný módní trend. Stačí, když si jej obleče nesprávná osoba.

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz