Viva Magenta! Barva roku 2023

Mezi modrou a červenou, teplou a chladnou, najdete barvu zvanou Magenta. Tato barva je známá již dobrých 150 let, ale dnes je směřována do budoucnosti. 

Viva Magenta

Viva Magenta je odvážná, nebojácná a zobrazuje optimismus a radost. Pravda, není to zrovna nejjednodušší barva pro nošení. Přes všechen ten svůj nepřirozený, až digitálně působící vzhled, tato barva evokuje jíly, jeskynní malby, barvy galaxie i ten nejranější život na Zemi. Je to směs, která byla náhodně objevena v 19. století a jde vůbec o první syntetické anilinové barvivo. Velmi rychle už v té době zaznamenal úspěch a jeho známost se rozšířila po celé Evropě. 

Kdy barva vznikla? 

V roce 1859 ho souběžně začali vyrábět chemici ve Francii i v jižním Londýně. Své současné jméno Magenta barva získala až o rok později v Lombardii. Ne kvůli tomu, že by ji měli na sobě krvavé uniformy vojáků, ale byl to naopak projev solidarity s Itálií, která v té době bojovala za svou nezávislost. I proto se tato barva objevuje i dnes. 

Barevné kombinace Viva Magenty

Tato barva se hodí k smaragdově zelené, námořnické modré a pak i nečekaně k neonovým tónům. Kontrasty vytvoříte s použitím světlejších tónů. Dobře s ní vypadá kupodivu i nefritově zelená. Zajímavě pak vypadá s neonově žlutou a elegantní klasickou kombinací vytváří spolu s béžovou. Ostatně, všeobecně si se zemitými tóny rozumí. Vhodnou kombinací je proto nejen skořicově hnědá, ale také třeba písková nebo kaštanová. Romanticky pak vypadá v kombinaci s růžovou. 

Věci v barvě Magenta si můžete pořídit už nyní 

Již nyní na trhu najdete s předstihem nejen oblečení této barvy, ale také i telefony, polštáře, přehozy a jiné produkty do domácnosti. Velmi brzy se v interiéru odrazí ještě mnohem více. Těšit se můžete na tapety, nábytek, kachličky i nátěry v tomto netradičním barevném odstínu. 

 

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz