Versace je legenda

 I přes tragickou smrt Versaceho, značka stále žije. A je tomu již 24 let. V roce 1997 si Versace odskočil do blízké kavárny pro noviny a když chtěl otevřít bránu své vily, zasáhly ho dva výstřely. Na místě byl mrtvý. Vrahem byl sedmadvacetiletý prostitut, který v té době dost řádil. Versace byl totiž jeho pátou obětí. Nakonec se po týdnu i on sám zastřelil. 

 

Nikdo nevěděl proč. Doposud neobjasněná vražda vedla k spoustě dohadům.

Kdo byl Versace? 

Gianni Versace se narodil v Kalábrii, co je jedna z nejchudších italských regionů. Jeho starší bratr hrál baseball, ale k tomu on neinklinoval. Přitahoval ho matčin krejčovský salon. Odmalička tam pomáhal se šitím a v necelých 10 letech navrhl své první šaty. V 25 letech se odstěhoval do Milána, kde začal navrhovat šaty pro známé firmy. V roce 1976 si založil svou vlastní firmu se znakem medúzy.

O jeho návrhářství

Jeho oblíbenými motivy na potisk jeho látek byly prvky z korintských a dórských sloupů. Rád se inspiroval v italských galeriích, architektuře a bavilo ho kombinovat nekombinovatelné. Již za dva roky po založení firmy měl svůj vlastní butik a brzy potom se stal ohromnou senzací. Jeho modely, byly přitažlivé a sexy. Versace byl troufalý, drzý a odvážný. Byl v módě o krok napřed. Během deseti let vybudoval ohromné imperium. Po 20 letech jich měl po celém světě na 1500.  Jeho značku proslaviily celebrity jako Madonna nebo princezna Diana. Pro jeho přehlídky bylo typické, že z nich dělal hotovou show, kdy se na nich konaly i rockové koncerty. Z modelek dělal celebrity. Během jedné show dokázal předvést i 98 modelů. Versace nechtěl chodící ramínka, žádnou strnulou chůzi, naštvanný výraz nebo androgynní typy modelek. 

 

  

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz