V jakém oblečení si užít dovolenou v Česku?

Ve stejném, v jakém byste si užili dovolenou i u moře, chtělo by se říct. Není to však tak jednoznačné. Je vysoce pravděpodobné, že v Česku vaše dovolená nebude typicky “válecí”, tedy nestrávíte většinu dne na pláži u moře a večerní procházkou, ale budete zde více aktivní. Je proto nutné své oblečení této skutečnosti přizpůsobit. 

 

Na svou dovolenou si vezměte oblečení podle toho, co máte v plánu dělat a kde budete bydlet. Jedete do lázní? Budete na vlastní chatě? Nebo budete spát v kempu a pod stanem. To všechno ovlivňuje to, co si se sebou vezmete. 

Rozhodující je i to, zda budete cestovat autem, autobusem, vlakem nebo na kole. Jaké budete brát zavazadlo a na jak dlouho jedete. 

Sbalte se chytře

Je zcela reálné, že na dovolené v Česku budete nejspíše potřebovat více oblečení než v zahraničí. Musíte prostě počítat s větší variabilitou počasí. Ženy navíc všeobecně potřebují více oblečení než muži, což řada z nich nechápe. I když i zde platí, že v případě nouze si nějaké oblečení můžete pořídit přímo na místě. Faktem ale je, že je to zbytečné, když ho máte doma. Při balení buďte jednoduše praktičtí. 

Vedle spodního prádla (a aspoň jedné sportovní podprsenky), si rozhodně zabalte plavky, protože i když nemáte v plánu se koupat, nikdy nevíte. Dále pak alespoň jedny šaty, které můžete bez obav srolovat a kombinovat s teniskami. A to i přesto, že jedete na hory a máte v plánu chodit po lesích. Protože nikdy nevíte. A nezapomeňte samozřejmě na takovou klasiku jako šortky, trička s krátkým rukávem, kalhoty a trička s dlouhým rukávem, mikiny a nějakou bundu. Rozhodně praktické je nějaké pyžamo. Ideálně takové, v němž se dobře cítíte, dobře v něm vypadáte a nebudete nesvá, když v něm půjdete přes celý kemp do koupelny. 

 

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz