Trénink s elektrostimulací, čili, co je EMS a proč byste ho měli vyzkoušet

Trénink s elektrostimulací vám umožní dosáhnout velkolepé efekty v relativně krátkém čase s menší námahou než při standardním kardiu. I právě proto, je tento typ cvičení stále oblíbenější.

 

Co je vlastně elektrostimulační trénink? 

Metoda EMS, tedy trénink s elektrostimulací, spočívá ve stimulaci svalů k intenzivním kontrakcím působením elektrických impulzů. Klasické cvičební náčiní pro silový trénink je v tomto případě nahrazeno EMS úborem, který vede elektřinu vhodně zvolené intenzity a vyvolává svalové kontrakce, které je nutí vykonávat práci jako v případě kardio cvičení nebo zvedání závaží. Cviky s elektrostimulací jsou známé, jde obvykle o dřepy a kliky. Účinnost těchto cviků je v tomto obleku mnohem vyšší než prováděné standardně. 

 

Tato nová cvičební metoda má za sebou desítky let prověřování a používá se i v rámci fyzioterapie a estetické medicíny. Mají ji rádi i profesionální sportovci a v poslední době získává na oblibě i mezi běžnými lidmi. Zvláště temi, co chtějí rychle zhubnout. 

 

Jak to funguje? 

Ne náhodou se tento trénink doporučuje vytíženým lidem, kteří ale sní o velkolepých účincích bez přehnané námahy a obrovskému množství času stráveného v posilovně. EMS cvičení stimuluje všechny svalové skupiny k intenzivní práci a trénink trvá kratší dobu než standardní kardio, tedy asi 30 minut. Viditelné účinky jsou již po 3 až 4 týdnech pravidelného cvičení. Pomáhá zhubnout v relativně krátkém času, řeší celulitidu, zlepšuje výkonnost a celkový stav těla, zpevňuje a zvyšuje pružnost pokožky, tvaruje svaly, zvyšuje jejich sílu a elasticitu. Reguluje svalový tonus. 

 

Optimálně byste ho měli cvičit 2x týdně. Mezi nimi je zapotřebí 3 dny na zotavení. Nic se nemá přehánět a neměli byste frekvenci zvyšovat. Jen tak dosáhnete maximálního efektu a zároveň se nepřetrénujete a nevystavíte se zraněním.

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz