Trapézové šaty

Trapézové šaty je u nás méně známé, ale oficiální označení  pro šaty v áčkovém střihu. Po letech odmlky se tento rok opět dostaly na scénu a nutno říct, že ve velkém stylu. Pokud si letos nepořídíte alespoň jedny takové šaty, budete zcela out. Kde se tu však tyhle šaty? A proč jsou tak oblíbené? A skutečně sluší každé ženě? 

Historie šatů

Trapézové šaty proslavil nástupce Christiana Diora, Yves Saint Laurent, na jaře v roce 1958. Tehdy byla představena jeho nová jarní kolekce, která obsahovala šaty tohoto střihu. A jelikož jde o šaty, které mají ve skutečnosti tvar lichoběžníku, který se od ramen pozvolna směrem dolů rozšiřuje, čímž budí pocit písmene A, říká se jim také áčkové šaty nebo i A-šaty, případně šaty A-linie. V té době se tyto šaty okamžitě staly těmi nejžádanějšími šaty v celé Paříži. 

Čím se tyto šaty vyznačují

Áčkový střih není v módním světě žádnou novinkou. Módní kousky se objevovaly již v 16. století. Ve dvacátém století šlo především o sukně a kabáty, šaty se objevily až v šedesátých letech. Trapézové šaty se vyznačují svým jednoduchým střihem s rovnými liniemi. Jsou veskrze velice elegantní. Většina těchto šatů končí těsně pod kolenem. Existovaly však i dlouhé verze nebo takové, které byly vpředu kratší a vzadu delší. 

 I po tolika letech mají stále moderní vzhled. Sluší jim kombinace s botami, které mají nízký širší podpatek. Tyhle šaty se pak později proměnily v šaty ve tvaru stanu, tedy stanové šaty. Zpočátku neměly žádný pas. Později spodní lem zdobil volán. Trapézové šaty velmi proslavila Audrey Hepburn, díky níž se staly symbolem celého desetiletí. Jejich velkou výhodou je, že ledasco skryjí a tím pádem jsou ideální i pro těhotné.

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz