Trable s punčochami?

 Punčochové kalhoty patří k tomu nejméně odolnému oblečení. Kolikrát se trhají už při oblékání. Mnohdy nevydrží praní. Víte, co za to může? Pojďme se podívat, jak o ně správně pečovat. Ještě ve 40. letech minulého století se punčocháče vyráběly převážně z hedvábí. Nebylo to tedy nic levného. Navíc potřebovaly i velkou péči. Později se punčocháče začaly vyrábět z nylonu. Šlo o široce dostupný materiál, který si může dovolit skloro každý. Najednou ceny punčoch radikálně spadly dolů. Bohužel na úkor ceny je i jejich životnost. Velmi rychle končí v popelnici. 

 

Co dělat, aby tomu tak nebylo? 

  • Před prvním nošením zkuste vaše nové punčocháče nejprve namočit do vody, potom vložit do igelitového sáčku a dát je přes noc uložit do mrazáku. Po této proceduře vydrží vaše punčocháče o pár týdnů déle. Budou pevnější a méně náchylné k poškození. 
  • Utíkání ok je velmi často způsobeno nadměrným natahováním, tedy i častým taháním nebo kroucením materiálu. Proto je vždy lepší kupovat punčocháče alespoň o číslo větší. 
  • Při oblékání je také dobré mít nohy a ruce nakrémované, protože po nich pak punčocháče snadněji kloužou po navlhčené pevné pokožce. 
  • Pokud máte na nohách nějakou krizovou oblast, kde se mají tendenci punčochy opakovaně trhat, zkuste tuto oblast nějak překlenout, vyztužit. Obvykle jde o patu, prsty nebo klínek. 

Jak prát punčochy? 

Punčocháče perte v ruce. To je pro ně to nejlepší. Nicméně, i punčochy je možné prát v pračce, když dodržujete několik pravidel. Punčocháče v pračce perte maximálně na 30. Vložte je do pračky do speciálního sáčku na praní prádla. Dobré je, aby byly srolované naruby. Místo prášku navíc použijte prací gel, jemný šampon nebo mýdlo. V žádném případě nepoužívejte aviváž ani bělidlo. V žádném případě je nesušte v sušičce, ani je nežehlete.

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz