Tepláky už nejsou pouze k domácímu nošení

Není tomu ještě dávno, kdy se tepláky nosily pouze doma nebo na hřiště. Dnes je tomu zcela jinak. Šedá teplákovina, guma v pase a pružný lem kolem kotníků se nosí i tam, kde to ještě před pár lety bylo zapovězeno. 

Jak vypadají tepláky

Tak, jako ostatně všechno, i tepláky si prošly dost velkou proměnou. Tepláky letos slaví své sté výročí. Vytvořil je v roce 1920 Francouz Émil Camuset. Původní tepláky měly šedivou barvu. Byly vyrobeny z pleteniny. Měly plandavé nohavice a elastický pas. Původní bavlnu však bohužel po čase nahradila nekvalitní, nepohodlná, ale levnější syntetika. 

Jelikož jejich obliba stoupala, návrháři se jim začali věnovat. Původní tepláky vznikly zhruba před sto lety a měly podobu jednoduchých kalhot stejně širokých po celé délce. Stehna obepínají těsněji a u kotníků možná až přespříliš plandají nebo jsou naopak zúžené a zakončené gumou. 

Tepláky už nejsou jen na doma

Jenže, jsou tepláky a tepláky. Ty s vytlačenými koleny ušité z nekvalitního materiálu a nevalného střihu, jsou stále vhodné pouze pro domácí nošení. Tepláky pro běžné nošení, i vhodné pro nošení do práce, musí vypadat jinak. 

Jaké tepláky jsou vhodné pro běžné nošení? 

Tepláky vhodné pro běžné nošení, musí být kvalitně střižené a vyrobené z kvalitního materiálu. V každém případě by měl pokud možno co nejlépe absorbovat vlhkost. Pozor, ne všichni si je mohou dovolit, ne každá postava v nich vypadá dobře. 

Jak takové tepláky nosit? 

Tepláky je možno nosit v rámci neformálních příležitostí, nehodí se na schůzky, ani porady. Tepláky mají sportovní ráz, a proto se k nim hodí sportovně laděné oblečení. I to však může být elegantní. Dobrou volbou je triko, mikina, parka a nějaké sportovní boty.

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz