Tajemství pyžamových kalhot

Pyžamové kalhoty jsou v posledních letech oblíbenější než celé pyžamové komplety. Jde o volné spodní kalhoty, které jsou vyrobeny z bavlny nebo bavlněné směsi a jsou velmi oblíbené pro svou pohodlnost. Možná i proto se pyžamové kalhoty nosí samostatně nejen na spaní, ale i na doma, ve chvílích, kdy lenošíme. 

Pyžamové kalhoty tak, jak je známe dnes

Pyžamové kalhoty jaké známe dnes, se postupně vyvinuly ze sportovních tepláků. Ty se poprvé objevily ve Francii v 19. století. Oba kousky oblečení jsou dodnes velmi oblíbené pro svou pohodlnost. Zajímavé je, že existuje skupina lidí, která pro spaní volí spíše tepláky než pyžamové kalhoty. Nicméně, abychom byli přesní, historie spodních pyžamových kalhot je ale ve skutečnosti mnohem delší než tepláků. Nosily se totiž už v Persii a v Indii. Protože byly volně padnoucí a bavlněné, byly ideální do horkého počasí. Evropanům se tyto kalhoty zalíbily a tak si je dovezli do Evropy. I když si mohou být podobné, stále mezi nimi existují odlišnosti. 

Pyžamo vs. tepláky

Pyžamové kalhoty jsou rovně střižené kalhoty ušité z bavlněné látky. Ušity mohou být i z flanelu, hedvábí a saténu. Tepláky jsou pro změnu vyrobeny z bavlněných směsí s polyesterem, žerzejí, fleecem a podobně. To dává teplákům pružnost. Pyžamové kalhoty pružné zpravidla nejsou. Pyžamové kalhoty mají často šňůrku v pase, ale mají i elastický pas, který je velmi oblíbený. Tepláky jsou na tom vesměs podobně. Pyžamové kalhoty jsou na rozdíl od tepláků bez kapes. Tepláky a pyžamové kalhoty se od sebe liší i svým designem. I když tepláky jsou dnes již barevné a potištěné, přeci jen se dost významně od tepláků liší. 

Užijte si tepláků i pyžamových kalhot dosytosti. Máme širokou nabídku těch nejrůznějších modelů. Na své si u nás přijdou děti i dospělí.

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz