Tajemství háčkovaných plavek

Možná jste se zajímaly, kde se vzaly háčkované plavky, které již několik let patří u nás k velmi oblíbeným. Sice jsem našla nějaký článek, v němž se píše, že háčkované bikiny se objevily v šedesátých letech minulého století, ale není tomu tak. Historie těchto plavek sahá ještě do hlubší historie.

Kde se vzaly háčkované plavky?

Při svém hledání jsem se nakonec dostala až do roku 1934. V té době se objevilo hned několik takových plavek o velikosti 16. Samozřejmě, že zcela odlišný byl i střih těchto plavek. Ve skutečnosti historie háčkovaných plavek nejspíše jde do ještě hlubší historie. Háčkované plavky se na scéně objevily proto že byla hospodářská krize a háčkování představoval jedinečný způsob, jak ušetřit a jak zbytečně nevyhazovat peníze.

Sice společnost ještě několik let držela postoj, že háčkované plavky nejsou v módě. Tvrdila, že jsou lepší ty kupované. Ale bylo tomu tak spíše proto, že nechtěli, aby byly vidět jejich finanční problémy.

Kdy se objevily v Česku?

U nás se prý objevily až v šedesátých letech minulého století. V té době však ještě neexistovaly žádné pružné materiály. Jenže háčkované plavky pružily a byly mnohem pohodlnější než ty ušité. Dalo se na nich i více kreativně vyřádit, takže jejich popularite rychle stoupala. Bez podšívky však sloužily pouze k opalování. Podšité se proměnily opět v nepohodlný kousek oblečení. Tehdejší materiály skutečně nebyly zrovna úžasné.  

Háčkované plavky

Háčkované plavky jsou dnes oblíbené především těmi, co mají rádi vintage a retro styl. Je těžké najít odpověď, proč jsou zase v módě. Že by to bylo proto, že dnešní střihy jsou tak žhavé a sexy? Další možností může být i návrat k přírodním materiálům a oblíbenosti všeho, co je ručně vyrobené. Plusem je i originalita.

Dnešní háčkované plavky navíc rozhodně nekoušou. Jsou totiž obvykle i uvnitř podšité jemnou moderní pružnou látkou. Rozhodně se proto nemusíte bát, že by bylo jejich nošení spojeno s nepříjemnými pocity.

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz