Stručná historie plavek

Historie plavek není zas až tak dlouhá, jak byste možná čekali, je však rozhodně zajímavá. Pojďme se na ni podívat. 

Kdy se objevily plavky

Koncept plavek byl vynalezen v polovině 18. století. Předtím se většina lidí, tedy hlavně muži, koupali nazí. Plavky se začaly objevovat v polovině 18. století, protože v té době se začali lidé rekreovat a cestovat. Plavky se tak ve své době značně rozmohly. Jejich úkolem však především bylo skrýt lidské tělo, tedy především ženské tělo. Nutno říct, že tehdejší plavky pro ženy se dost významně lišily od těch, co známe dnes. Tehdy se ženy koupaly v vysloveně v šatech s opaskem, punčochami, květinami nebo kalhotami. 

První plavky pro muže

Prvotní mužské plavecké kostýmy pro muže měly pak jednodílnou podobu. Pokrývaly ramena a sahaly až po kolena. Jejich součástí byla i malá sukně pro cudnost. 

Z čeho jsou plavky vyrobené? 

První plavky pro muže i ženy byly vyrobeny z těžkých materiálů, jako flanel, vlna nebo pytlovina. Když se proto tyto tkaniny namočily, byly těžké a mohly ztěžovat plavání. Až v roce 1896, když se plavání stalo olympijským sportem, začali se výrobci výrobě plavek více věnovat. Nejprve byly vyvinuty efektivnější a lehčí plavky a počátkem 20. století se začaly měnit samotné plavky. Došlo k odstranění sukní, kalhot a rukávů. 

Nové plavky měly objímající tvar a začaly se více podobat tomu, co nosíme dnes. Brzy se na scéně objevil nylon a latex a potom i polyester, spandex a další směsi.

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz