Stolní tenis - jak si vybrat pingpongový stůl?

Stolní tenis, čili ping-pong, je sport, který přináší spoustu zábavy. Skvěle se u něj mohou vyřádit jak děti, tak i dospělí. I proto pingpongové stoly patří k nejoblíbenějšímu vybavení základních a středních škol. Chcete si pořídit pingpongový stůl? Máme pro vás základní informace o pingpongových stolech. 

 

Typy pingpongových stolů

Stoly na stolní tenis dělíme na: 

  • vnitřní, čili stoly, které se používají v zastřešených prostorách, nejčastěji doma, v garáži nebo sportovních halách. 
  • venkovní jsou ty stoly, které jednoduše stojí venku pod širokým nebem. Jsou nejčastěji kamenné a odolné i vůči sněhu, dešti a dalším povětrnostním vlivům. 

Jedno a dvouprvkové vnitřní stoly na ping pongem

Stoly určené pro použití uvnitř domů jsou lehké a mobilní. Velmi často je můžete i složit, což je výhoda, protože ne všude je pro něj tolik prostoru po trvalou dobu. Polorozkládací stoly je možné postavit ke stěně a můžete ho použít k sólo tréninku. Jednodílné pingpongové stoly mají jednodušší a lehčí konstrukci a na rozdíl od skládacího stolu nejsou vybaveny kolečky, které by jim usnadnily jejich přemístění. 

Venkovní pingpongové stoly 

Venkovní stoly jsou těžké, masivní a většinou stacionární. Jejich povrch je matný, aby neodrážely sluneční záření a neoslepovaly hráče a také jsou pokryty ochranným materiálem, který je chrání před povětrnostními vlivy a mechanickým poškozením. 

Abyste si hru na pingpongovém stole mohli vychutnat plnými doušky, neobejdete se také bez pingpongové pálky, síťky a samozřejmě i míčků pro stolní tenis. 

 

Výhody stolního tenisu 

Stolní tenis je jeden z mála sportů, který má nízké nároky na prostor. Pořizovací níklady ve srovnání s jinými raketovými sporty patří k těm nejlevnějším. Poskytuje ohromnou zábavu nejen při dvouhře, ale i u velkého kolektivu lidí. Při hře trénuje svou fyzickou a psychickou kondici, schopnost soustředění a schopnost předvídat.

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz