Sportovní čelenka, jakou vybrat, která je nejlepší? 

Sportovní outfit se neskládá pouze ze správně zvoleného sportovního prádla, kalhot a trička, velmi důležitou součástí sportovního outfitu je i čelenka. Nutno také dodat, že to není jen tak lecjaký estetický doplněk, ale praktická věc, kterou ocení všichni, kteří se věnují různým pohybovým aktivitám. 

 

Dobře zvolená čelenka výrazně zvýší komfort při tréninku. Existuje v mnoha různých variantách, takže vybrat si tu pravou čelenku nakonec nemusí být tak snadné, jak by se mohlo na první pohled zdát. 

Proč si sportovní čelenku vůbec kupovat? 

Sportovní čelenku oceníte v jakékoliv roční době. Čelenka totiž velmi dobře saje pot. Díky tomu, že ji máte těsně nad čelem, zabráníte tak zaplavování očí potem, což zpříjemní váš trénink. Dále čelenky vás chrání i před větrem. Skrývá totiž nejen čelo, ale i spánky a uši. Nositel je tak díky čelence ochráněn před případným nachlazením, což je poměrně častý problém, který řeší fyzicky aktivní lidé. Nejvíce se potýkají právě se záněty nosních dutin a uší, protože jim při pohybu do nich fouká. Čelenka však zaručí, aby se těmto neduhům vyhli. Používat ji můžete nejen při běhu, ale i v posilovně, při jízdě na kole a vlastně při jakémkoliv jiném sportování. Ocení ji rovněž i milovníci horských a trekingových výprav. Sportovní čelenky se osvědčí především v chladném počasí, tedy na podzim a v zimě. 

Jak vybrat sportovní čelenku? 

Sportovní čelenky klidně mohou splňovat i více funkcí a může být tedy univerzální. Měly by být vyrobeny z kvalitních prodyšných materiálů. Čelenka je skvělou alternativou čepice, která je však více pohodlná. Froté čelenky dobře sají pot a jsou příjemné na dotek. Fleecové čelenky mnoho lidí považuje za lepší verzi froté čelenek. Kromě dobrého sání potu však také skvěle drží teplo a jsou zároveň i dobře prodyšné. Ty nejlepší jsou rovněž i antibakteriální. Jsou ideální do chladného počasí. Termoaktivní čelenky jsou ceněné hlavně proto, že jsou vyrobeny z moderních materiálů. Chrání pokožku před přehřátím, prochladnutím, bolestivými oděrkami i třením.

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz