Softshell, trhák 21. století

Softshell je moderním materiálem, který si rychle získal svět. Jde o funkční látku, jež nejvíce oceníte v chladném ročním období, tedy především na podzim a v zimě. Ze softshellu jsou dnes nejen bundy, ale i čepice, šály, rukavice, kalhoty, svetry, mikiny i kabáty. Výběr je doopravdy široký a rozhodně ho využijete při všech zimních venkovních aktivitách. 

 

Co je softshell? 

Softshell je kvalitní funkční materiál, jenž tvoří několik vrstev. Je vysoce voděodolný, prodyšný i větruodolný. Vyznačuje se lehkostí a měkkostí. Vnitřní vrstva materiálu má na starost odvádět tělesnou vlhkost od těla a ta zevní tělo chránit před zevními negativními klimatickými vlivy. 

V této podobě se dá použít jako svrchní vrstva outfitu, ale i jako jedna z vrstev v rámci cibulového, čili funkčního oblékání. K tomu jsou vhodné především bundy bez kapuce, které pod bundou nepřekáží. 

 Hardshell

V případě, že má tento materiál ještě jednu vrstvu, nejde již o softshell, ale hardshell. S hardshell materiály se můžete setkat především u bund na zimu, které jsou i přes svou zdánlivou tenkost velmi odolné a hřejivé. Jsou však z mnohem pevnějšího materiálu, který okolo těla vytváří takovou pevnou slupku. I proto se tomu říká hard shell. Tyto bundy jsou schopny odolat dokonce i 30 000 mm vody, což softshellové bundy i přes tu nejlepší vůli jednoduše nedokáží. Jejich nevýhodou je však horší prodyšnost. 

 

Oba typy bund jsou však v zimních obdobích neocenitelné. Jejich výhody brzy poznáte ať už při outdooru, horolezení, zimních procházkách, sáňkování, či lyžování. Pokud se rozhodnete pro takovou bundu (tedy ať už ze softshellu nebo hardshell), pamatujte si, že by takováto bunda neměla být volná, ale naopak by měla přilehnout těsně na tělo. Jen tak totiž může dobře udržovat teplo blízko u těla.

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz