Sluší béžová všem?

Béžová je považována za univerzální barvu. Měla by tedy tvořit základ každého šatníku, zvlášť pak toho kapslového. Mimo toho je navíc v poslední době extrémně módní. Béžová je poměrně klidná a vhodná pro práci, tam kde je dress code, do společnosti i pro volný čas. Tato barva se vedle černé a šedé stala trvalou nabídkou všech oděvních obchodů. Dříve se přitom objevovala pouze v podzimní a zimní sezóně. Sluší ale doopravdy všem? 

 

Mohlo by se zdát, že béžová barva je univerzální barvou, která se hodí ke všemu. Tedy alespoň to tvrdí stylisté. Ochotně ji kombinují  s pastelovými barvami, bílou, černou, hnědou i živými barevnými odstíny. Ty kombinace jsou velmi zajímavé, v kombinaci s krvavě červenou nebo fuchsiovou působí zvláštně. Béžové oblečení v sytých barvách může působit sepraně. Teplá béžová se nehodí k studeným odstínům, vide smaragdově zelené, modré nebo fialové. Vyvolají velký neobvyklý kontrast, který nevypadá dobře. 

Různé odstíny béžové

Béžová není jen jedna, má spoustu odstínů. Jsou studené a teplé odstíny, jsou jarní a podzimní verze. Zimním a letním typům svědčí chladná béžová, která splývá s růžovými nebo fialovými tóny. Jaru a podzimu pak sluší teplé odstíny. Pískově béžová je neutrální. Hodí se pro všechny. 

 

Sluší tedy béžová všem? 

Jak již bylo výše naznačeno, nikoliv. Mohlo by se sice zdát, že správně zvolený odstín by umožnil každému najít si tu svou béžovou, ale není tomu tak. Je to prostě mnohem komplikovanější. 

 

Co dělat, když vám béžová nesluší? 

Pokud z nějakého důvodu musíte nosit béžovou a jste zrovna ten typ, kterým béžová nesvědčí, pomoci vám může make-up nebo třeba šátek. S barvami, které vám neladí vám může pomoci rtěnka. 

Čím nahradit béžovou? 

Pokud se k vám béžová nehodí, nahradit ji můžete bílou, černou nebo tmavě modrou, které jsou také univerzálními barvami.

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz