Rouška jako módní doplněk

Jednou pro vždy se do dějin zapíše rok 2020 i na poli módním. Kromě toho, že celou planetu okupoval koronavirus, objevila se i móda roušek. Ta samozřejmě byla přijata místy s velkou nevolí. Některé země je dlouho odmítaly. U nás se z roušek stal hotový módní hit. 

 

Ono je vždy lepší z něčeho negativního, udělat pozitivum. 

Rouška jako módní hit

Zatímco pro Asii není nošení roušek nic neobvyklého. Nosí je prakticky permanentně po celý rok.Mají speciální roušky proti smogu, alergiím a dokonce i na dobu chřipek. Evropané se s něčím takovým vyrovnávali s velkou nelibostí a s celou řadou předsudků. Nakonec však i oni propadli “rouškománi”. A tak vznikl jeden z největších módních hitů tohoto roku. 

Příběh roušky

Roušky dnes můžete vidět všude a aktuálně bez ní nemůžete z domu. Je momentálně možná i důležitější než nošení spodního prádla, bez něhož také z domu nevyjdeme. Co jste možná nevěděli, že v reálu nošení ústních roušek není pouze výkřikem tohoto roku. Objevila se totiž na konci devatenáctého století. A její původní role byla chránit člověka před nemocemi a znečištěním. Používala se především v nemocnicích. Již v roce 1910 se stala tato maska běžnou zažitou součástí prevence, ochrano před šířením plicního moru v Číně. O osm let později roušku nosil celé svět, když se chránil před španělskou chřipkou. Jen žena to se během té stovky let, co uplynulo u nás zapomnělo. Tyto masky můžete spatřit na dochovaných kresbách krásně oblečených lidí. Jejich doplněk již tehdy byla madka a nutno říct, že i tehdy se nakonec stala velmi populární v Číně. Symbolizovala péči o komunitu a občanské povědomí. Opětovné oživení nošení roušek nastalo v roce 2020, kdy se v Číně objevil SARS. V té době zjistili, že roušky je dobré nosit i z důvodu znečištění ovzduší. 

Móda roušek 

Móda tuto skutečnost vzala na vědomí a tak se začala věnovat zdokonalením vzhledu roušek. První kolekce módních rouček nevznikly přitom letos, ale již v roce 2014 a představeny byly v Číně. Mezi první, kdo předvedl své roušky patřila i firma Swarovski. Roušky se zalíbily i jinde ve světě. Řada zahraničních osobností se s nimi ztotožnila  a zařadili je ke své image. V současné době luxusní roušky šijeí značky jako Palm Angels, Bathing Ape, Fendi nebo třeba Gucci. 

Roušky jako módní hit

Prosadit roušky se podařilo díky celebritám, které začaly zveřejňovat selfies s rouškou na tváři. Masky se taky rozdávaly na Fashion Week. Dělal tomu tak třeba Chanel a Fendi. Nestyďte se proto nosit masku. Jde o staletími osvědčený prostředek, jak své zdraví ochránit a ještě k tomu to je i skvělý módní doplněk.

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz