Puffer bundy, čili péřové bundy, trend, který vás zahřeje

Puffer bundy jsou tím nejpraktičtějším kouskem na zimu. Ochrání vás i před skutečně tuhou zimou. Je to skvělý trend, který vládne již druhé zimě. 

 

Puffer bundy, čili péřovky. Na scéně jsou v různých podobách. Dlouhé, krátké i do půli stehen. Špatně neuděláte ani v jednom případě. Pravdou však je, že nejvíce módní jsou tento rok dlouhatánské puffer bundy, které sahají skoro až na zem a vy v nich jste skoro jako ve spacáku. 

 

Na  pultech se objevily tyto bundy v různých barvách. Od špinavé bílé, přes tmavě modrou, lesní zelenou, vínovou až po klasicky černou.  Péřovka však není žádnou módní novinkou, lidé ji nosí již dobrých 90 let. 

 

Příběh jedné péřové bundy

Péřová bunda vznikla totiž v třicátých letech minulého století. Původně to byla ryze sportovní outdoorová bunda, která měla sportovce chránit před mrazivým počasím. Vynalezl ji Eddie Bauer, avšak ještě před tím, než ji stihl patentovat, jeho nápad se rychle rozšířil a na trhu se objevily další, již mnohem luxusnější varianty. Dnes patří puffer bundy již ke klasice, která by v žádném šatníku neměla chybět. Nikdy nevyjde z módy. 

Hit posledních let

Pravdou však je, že oživenou klasikou je obzvláště v posledních několika letech, kdy její sláva opět strmě stoupá vzhůru. Je vysloveně hitem. Jde totiž o nejprodávanější zimní kousek oblečení na světě. Nosí ji prostě všichni. Od sportovců, přes byznysmeny, boháče, milovníky módy, až po běžné lidi a zaměstnance. 

Letošní hit

Tento rok jsou vysloveně dlouhé péřové bundy, které sahají zhruba do půli lýtek a tak budí dojem, že jste ve spacáku. Tyto bundy by měly být především v černé, tmavě modré nebo bílé barvě. Za tímto obrovským světovým hitem, jemuž se přezdívá spine breakers, může Jižní Korea. Tam se díky k-popovým kapelám staly doslova kultovním kouskem za které jsou hlavně mladí schopni utratit ohromné peníze. Tento střih v reálu vznikl již v sedmdesátých letech minulého století. Vymyslela je Američanka Norma Kamali potom, co promrzla v průběhu jednoho kempování. 

 

Pozor, důležité je i to, čím jsou plněné

I když to jsou péřové bundy, v reálu jsou dnes plněné recyklovaným plastem a polyesterem. Proto je dnes asi přesnější označení puffer bunda, tedy nafoukanka. Je to proto, že čím dál tím více módních firem bere v potaz etický životní styl.

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz