Průvodce pánskými koženými bundami

Dobrá kožená bunda dokáže pozvednout každý ležérní vzhled. Stále si ale nejste jisti, zda je kožená bunda dobrým nápadem? Máme pro vás pádné důvody, proč se pro koženou bundu rozhodnout. 

Protože skýtá skvělou ochranu 

Jedním z důvodů proč, je jednoduše to, že vás může chránit. Dobrá kožená bunda je vyrobená z kvalitní kůže, která je dobře ošetřená a je tedy odolná vůči škrábancům a odřeninám. Dokáže vás skvěle ochránit před rozmary počasí. Je vynikající větrolam, přirozeně voděodolná. Udrží vás v teple a suchu. 

Má dlouhou životnost

Pokud jde o životnost, není to to samé jako její odolnost. Kůže prostě něco vydrží. Nestárne a nesnižuje se její kvalita. Naopak, stárnutím se stává pružnější, nepraská a neštěpí se. Při správné péči vám může vydržet celý život. 

 

Je nadčasová

I když existuje mnoho různých střihů, faktem je, že ať už se rozhodnete jakkoliv, žádná kožená bunda nevyjde z módy. 

 

Podle čeho si koženou bundu vybírat? 

První věci, které byste si měli všímat, je její délka. Čím je delší, tím je praktičtější. Více vás ochrání proti nepříjemným protivětrnostním vlivům. Většina kožených svrchníků jsou však spíše bundy než dlouhé kabáty. Pro běžné nošení jsou totiž velmi těžké. Takové bundy pak zpravidla končí okolo pasu. Ty stylovější pak sahají přes pásek, s trochou vůle končí na bocích. 

 

Při nákupu kožené bundy dále zvažte

Vedle délky bundy si pak všímejte tvaru a velikosti límce. Krátké upnuté límečky, které se nehrnou, jsou spojeny s módou, motorkami a závodními auty. Vypadají nejelegantněji a velmi působivě. Krátký měkký límec, který lze otočit dolů nebo vyhrnout, je spojený s vojenským stylem nebo streetwearem. Bunda působí drsně ležérně. Úplné límce jsou typické pro rančerské bundy, kabáty, trenčkoty. 

 

Kapsy

Více kapes na bundě vypadá více neformálně. Více detailů na kapsách rovněž. Nejostřeji vypadají kožené bundy, které jsou vpředu hladké. Nicméně ty zase nejsou příliš praktické. Ležérnější mají pár kapes ve stylu rozparku bez klopy a knoflíku. Jsou jakoby do ztracena. Kapsy mohou být vertikální nebo horizontální. Cokoli s více než dvěma kapsami na přední straně je znakem ležérní bundy. 

Zipy a knoflíky 

Zipy jsou zpravidla uhlazenější a knoflíky robustnější. I zde existuje hned několik možností. 

 

Klopy

Jen zřídka existuje dobrý důvod, aby měla pánská kožená bunda klopy.

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz