Provětrejte svůj jarní šatník

Podle statistik nosíme ze svého šatníku pouze 20% oblečení. Zbytek nám spíše překáží. A to je špatně. Šatník by měl být funkční. Podívejte se proto, jak na tom váš šatník je. Co jste už několik let neměly na sobě, vyřaďte.

Krok jedna

Zapamatujte si, že nepotřebujete mít plnou skříň oblečení (kterého nenosíte). Spíše se snažte, abyste měly s čím své oblečení kombinovat. Obecně platí, že k jednomu spodnímu dílu by měly jít alespoň tři horní díly. Také byste si měly zažít to pravidlo, že když si něco koupíte, musíte také něco vyhodit. Vyhazujte bez ostychu ty věci, v nichž se necítíte dobře, stejně je nebudete nosit. Stejně tak neskladujte věci, které jsou vám malé.

Krok dva

Zimní věci vytřiďte, v případě potřeby opravte, vyperte a schoveje je do pytlů a krabic. Nedávejte je zpět jarnímu a letnímu oblečení. Měli byste pro ně mít utvořený speciální prostor.

Krok tři

Oblečení, které přežilo, seřaďte ve skříni podle metody Konmari. Každý kousek by měl mít své ramínko. Oblečení dávejte do šuplíků takovým způsobem, abyste o něm měli přehled.

Krok čtyři

Základ jarního šatníku by měly tvořit oblečení, které budete moci spolu různě kombinovat. V každé situaci byste měly mít po čem sáhnout. Důležité jsou tedy základní kousky, které by měly být vyrobeny z kvalitních materiálů. Tyto kousky jsou nadčasové, univerzální, osvědčené, snadno kombinovatelé a hlavně nezničené. V případě, že jsou zničené, nahraďte je novými kousky.

Krok pět

Bez čeho se neobejdete? Na jaře se rozhodně neobejdete bez trenčkotu, koženého křiváku, jednoduchého sáčka, bílé košile, jednoduché halenky, triček v základních univerzálních barvách (čili v bílé, šedé a černé), roláčku, černých koktejlek, sukně a dobře padnoucích riflí.

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz