Proč je nakupování padělků špatné?

Padělané výrobky jsou skutečnou pohromou. V tomto případě černý trh generuje výnosy v řádu desítek miliard. Nejvíce se nakupuje padělaná kosmetika a oblečení. Ne vždy se to děje vědomě. Někdy je těžké rozeznat originál od padělku. Nemusíte se s nimi totiž setkat pouze na tržnici, ale i v běžném obchodě s oblečením, kde jsou věci originální a značkové. Ptáte se, proč je nákup padělků špatný? 

 

Věděli jste, že vědomý nákup padělaného zboží ničí značky a připravuje legálně zaměstnané lidi o práci? Je s tím spojen zajímavý jev. Čím více je značka padělána, tím více se zhoršuje její pověst. Výsledkem pak je, že lidé pak přestanou chtít nosi její oblečení a doplňky a společnost na to musí reagovat snižováním pracovních míst. Výsledkem tomu je, že zaměstnaní lidé jsou bez práce. 

 

Nákup padělků podporuje černý trh

Nákup padělku není vlastně nic jiného než podpora černého trhu. Za padělky totiž stojí zločinecká organizace. Neplatí samozřejmě daně. Neposkytují ani bezpečné pracovní podmínky a zneužívá nízko placenou práci lidí. Lidé u nich nejsou legálně zaměstnání. Nemají žádné záruky, že dostanou peníze za práci. 

 Špatná kvalita padělků

Padělané oblečení a kabelky jsou zpravidla nekvalitní. Může jít o nekvalitní materiál, které se praním srazí nebo vytahá. Vzory a švy také nejsou zrovna ideální. Takové oblečení nebudete moci používat dlouho, velmi rychle skončí na skládce. Mohou na jejich výrobu používat i toxické látky. 

Padělané oblečení obsahují toxiny

I když je nejíme, tyto škodlivé sloučeniny se do těla dostanou přes kůři. Mohou narušit hormonální rovnováhu. Mohou mít karcinogenní účinky. 

Nahraďte padělky legálními kousky

Mnoho lidí si myslí, že si koupí padělků zvýší prestiž a že to nikdo nepozná, jenže je to ohromný omyl. V reálu se zesměšňují. Místo aspirace na člověka, který si může dovolit příliš drahé kousky, vsaďte na kvalitní a legální kousky z našeho e-shopu. Najdete tu mnoho krásného oblečení, které ladí s aktuálními trendy a mají charakteristický prvek, který se objevil v designu slavných módních salonů a přitom nejde o padělek, ale jedinečný kousek.

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz