Podívejte se na tipy, jak si vybrat perfektní kolo

Může to být forma rekreace, sportovní vášeň, ale i ideální alternativa k autu. Kolo je mezi lidmi velmi oblíbenou alternativou pohybové aktivity, dopravním prostředkem do práce či školy nebo nepostradatelným prvkem rodinných výletů. Umíte si ale vybrat to nejlepší kolo pro vás? Víte, jaké dámské kolo bude fungovat ve městě? Nebo na jaké pánské kolo byste měli vsadit, abyste si užili pohodlí při jízdě? Poradíme vám. 

 

Kolo, jak vybrat to nejlepší?

Cyklistika patří obecně k těm nejoblíbenějším sportovním disciplínám u nás. Je to skvělý prostředek, s nímž můžete strávit příjemný a pohodový víkend venku spolu s rodinou i přáteli. Je to i rychlý a ekologický způsob dojíždění do práce nebo do školy. K tomu, abyste si ho mohli vychutnat, potřebujete ale správně zvolené vybavení. Víte, na co si při jeho výběru dávat pozor? Nejen design je klíčový… 

Důležité jsou také místa, po nichž chceme na kole jezdit a pak také i správný výběr velikosti kola, amortizace kola, brzdy kola a rám kola. 

 

Typy dámských a pánských kol

MTB horské kolo 

MTB kolo nebo také horské kolo je nejčastěji voleným modelem kola, který je oblíbený hlavně kvůli svému komfortu v různých podmínkách. Přestože je určen hlavně pro jízdu v terénu, můžete na něm bez problémů jezdit i ve městě. Má zajímavý design, který umožňuje zaujmout aerodynamický postoj. Na kolech pak má široké pneumatiky s běhounem přizpůsobeným pro jízdu na hrbolatém nebo bahnitém povrchu. 

Trekingové kolo 

Čím se liší od horského kola? Testem jízdy po terénu i po městě totiž projde i trekingové kolo. Nicméně, oproti horskému kolu je vybaven také blatníkem, kufrem a osvětlením nezbytným pro bezpečnost jízdy za soumraku, po setmění nebo špatné viditelnosti. Je zajímavým řešením pro všechny ty, kteří kolo hodlají používat denně, třeba pro jízdu do práce, ale také i k výletům do terénu a na hory. 

Krosové kolo, co to je? 

Krosové kole je takový univerzální model. Poslouží vám v ulicích města i na výletech za městem. Jeho velkou výhodou jsou kotoučové brzdy a dobré tlumení nárazů. Je ideálním kolem pro milovníky extrémní jízdy. 

 

Silniční kolo 

Pro rychlou jízdu po asfaltu je nejlepší silniční kolo. Mají užší pneumatiky bez dezénu a prohnutá řídítka, což jim umožňuje vyvinout vyšší rychlost na silnici. Jsou ideální pro silniční cyklistiku nebo triatlon. 

Městské kolo 

Městské kolo je určeno pro jízdu po městě. Hodí se pro jízdu po ulicích a městských cyklostezkách, chodnících nebo zpevněných plochách, které najdete třeba v parcích. Má pohodlné nasedání a sesedání. Vyvinuta jsou s ohledem na odlehčení páteře. Jde proto o kolo s velkými koly, relativně nízkým rámem a velkým pohodlným sedlem. Vyznačují se také efektním designem. 

 

Elektrokolo 

Jednou z nejzajímavějších variant je elektrokolo. Usnadní vám šlapání na dlouhých trasách nebo umožní pohodlnou jízdu i méně fyzicky zdatným osobám. Vybrat si můžete z trekových, krosových, městských i horských modelů. 

 

 

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz