Pádné důvody, proč jezdit na kolečkových bruslích

Na inline bruslích může jezdit prakticky skoro každý. Inline bruslení nabízí ale něco více než jen zábavu, má i celou řadu dalších benefitů. Je přitom jedno, jestli bruslíte rekreačně kolem rybníka, věnujete se rychlobruslení nebo jste propadli kouzlu artistic bruslení. Bruslení se prostě vyplatí a my vám řekneme proč. 

 

Lepší rovnováha a silnější svaly

Bruslení podporuje rovnováhu a učí koncentraci. Během jedné hodiny bruslení navíc průměrně spálíte asi 500 kalorií, což se pozitivně odrazí na vaší siluetě. Mimo to vám zlepší i vzhled vašich stehen a hýždí, protože právě tyto oblasti při bruslení pracují nejvíce. Při bruslení je totiž zapotřebí neustále udržovat rovnováhu a k tomu pomáhají napnuté břišní svaly. Časem to vede k tomu, že se zpevní a zploští. Pohyby rukou potom posilují svaly paží. Celkově pak pohyb na bruslích rozproudí váš metabolismus. Vaše tělo je lépe okysličeno, krev v těle cirkuluje rychleji a zlepšuje se i vitálnost a pleť. 

 

Bruslení nezatěžuje klouby

Bruslení je mnohem lepší než běhání, i když i to je v poslední době velmi oblíbené, protože nezatěžují tolik klouby, kolena a páteř. Na bruslích jde o plynulý pohyb bez cukání a brzdění, což je časté i u fotbalu a basketbalu. Po náročném dni v práci je tedy bruslení mnohem lepší než běhání, zvlášť, když jste na nich schopni jet rychleji. Vylučuje se pak i endorfin a posiluje se vaše srdce. Nicméně, i pomalejší jízda má své plusy. 

 

Na bruslích může jezdit skoro každý, od těch nejmenších dětí, až po důchodce. Chce to jen překonat strach z pádu. Vše je jen na vás jakou intenzitu a tempo si zvolíte. Rizika eliminujete přilbou a chrániči. Bezpečí dodá i správně naučená technika.

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz