Oversize styl - jak vytvořit outfity?

V módním průmyslu rozlišujeme různé styly oblékání. Jedním takovým je pak oversize styl, který je v módě již po několik sezón. Jeho obliba neutuchá, naopak neustále stoupá. V dnešním příspěvku si ověříte, o čem tento trend oblékání je, odkud se vzal a jak na jeho podkladě můžete vytvořit úspěšné stylizace. Inspirujte se u nás. 

 

Oblečení, které vypadá, že je příliš velké

Oversize v českém překladu znamená “příliš velký”. V tomto směru je příliš snadné odhadnout, že jde o příliš velké oblečení. A možná vás to překvapí i v takovém oblečení můžete vypadat naprosto skvěle. 

Kde se vzal tento styl?

Bohužel se přesně neví, kde se tento styl vzal a který designér s ním přišel jako první. Inspiraci však návrháři čerpali zřejmě v oblečení z minulého století. Oblečení se takového stylu nosily totiž již v dvacátých letech minulého století. Po konci druhé světové pak jimi ženy začaly nahrazovat upnuté a nepohodlné korzety. V osmdesátých a devadesátých letech minulého století se tato móda objevila opět, ale v zcela jiné podobě. S pouličními umělci, grafiky, rapery a tanečníky se objevily volné kalhoty a také i teplákové soupravy s kapucí, oversized džíny a nadměrné džínové bundy i blejzry s širokými rameny. 

 

Jaké oversize kousky se nosí?  

Jaké kousky jsou pro oversize styl typické? 

  • Jde především o oversize košili, která je volná, o něco delší, má široké rukávy a různé doplňky jako třeba volánky. 
  • Dále to jsou oversized mikiny a svetry. Ty s kapucí mají hiphopové kořeny. Nosí se ale i ty s netopýřími rukávy. 
  • Oversized halenky a trička představují základní kameny v tomto stylu. 
  • Oversize šaty jsou obvykle bavlněné, lehké modely pro teplé dny v mini nebo v midi verzi s krátkým rukávem a ozdobnými detaily. 
  • Záměrně větší bundy a kabáty odkazují na streetwear, jsou velmi pohodlné a zaručují ultraoriginální vzhled. 
Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz