Nenošením kompresní podprsenky po operaci si koledujete o komplikace

 Dobu po operaci prsou, u nichž došlo k augmentaci ňader pomocí prsních implantátů, byste neměly podceňovat. Nošení kompresního prádla není žádným rozmarem, můžete tím předejít nepříjemným zdravotním komplikacím. 

 

Pooperační režim totiž skutečně může dost výrazně ovlivnit finální výsledek. Pokud pacientka nedodržuje pooperační režim, nikdo jí nezaručí, že svého kýženého dekoltu dosáhne. Veškeré vynaložené úsilí i finance tak mohou jít vniveč. Navíc může ještě k tomu dojít i k neblahým komplikacím, a to jak v této době po zákroku nebo později. 

Jakou roli má tedy kompresní podprsenka po plastice prsou? 

Kompresní podprsenka redukuje otok vzniklý po operaci. Kromě toho pak dále pomáhá s fixací prsních implantátů na správné místo v bezprostřední bázi pooperačního hojení, jako i v pozdější fázi, kdy dochází ke zrání jizevnaté tkáně, která prsní implantát ohraničuje. Snižuje bolestivost. 

Nošení kompresní podprsenky má vliv na finální vzhled. Musí však dobře sedět. Nesmí být ani velká, ani malá. Kompresní podprsenka se obléká již na sále nebo druhý den po operaci a nosí se minimálně 6 týdnů po provedení plastiky prsou. Následně by měla být nošena dlouhodobě při sportování. Podprsenka se nosí celodenně, tedy i v noci. Bez podprsenky se žena pouze sprchuje. Ideální proto je, když má alespoň dvě takové podprsenky, které může střídat na dobu vyprání a usušení. 

Jak vybrat správnou velikost kompresní podprsenky? 

Velikost podrsenky vám může předem doporučit operatér nebo profesionální tým zdravotních sester na plastice. Bere se zde v potaz velikost před zvětšením prsou i následná velikost.

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz