Nejznámější mýty o podprsenkách

Znáte ty nejznámější mýty o podprsenkách? Pokusili jsme je všechny sesbírat a ty nejvíce známé jsme shrnuli do tohoto článku. 

Mýtus č. 1

Podprsenky jsou protifeministické. No představte si to, i s podprsenkami je spojena politika. Jsou s nimi spojeny i různé vlny politického protestu. I když jste feministka, můžete nosit podprsenku a feministky je také nosí. Takže, pokud se v nich cítíte dobře, líbí se vám, dávají vám pocit podpory, noste je. 

Mýtus č. 2

V podprsence byste neměli spát. Prý z toho můžete mít rakovinu. Ve skutečnosti v podprsence spát můžete a rakovinu z toho mít nebudete. Ze spaní v podprsence nebudete mít ani deformovaná a placatá prsa. Žádné z těchto velmi často se opakovaných tvrzení nemá vědecky doloženou podporu. Pokud však chcete spát v podprsence, ujistěte se, že vám sedí správně. Pokud by tomu tak nebylo, je to nejenže nepohodlné, ale kostice v podprsence vás mohou i během spánku zranit. 

Mýtus č. 3

Dalším mýtem je představa, že máte pouze jednu velikost podprsenky. Tohle vůbec není pravda, protože v reálu neexistují žádné zavedené standardy a tak je vysoce pravděpodobné, že každá značka má jinou velikost. Někdy může mít i sama značka u stejných čísel různé velikosti. 

Mýtus č. 4

Dobře padnoucí podprsenka na těle nezanechá žádné stopy. Je to nesmysl. Dobře padnoucí podprsenka totiž musí dobře přiléhat k pokožce, to proto, aby unesla váhu vašich prsou. Po celodenním nošení je však celkem logické, že se na pokožce objeví otisky od podprsenky. Pokud však jsou tyto obtisky příliš silné a červené, jde o znak, že vám podprsenka zrovna nejlépe nesedí. 

Mýtus č. 5

Říká se, že ramínka drží vaše prsa, ale není to pravda. V reálu ramínka drží pouze 20% váhy ňader. Většinu váhy drží podprsenka, proto je tak důležité, aby vám dobře padla. 

 

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz