Nejčastější chyby při praní prádla

Člověk by řekl, že za ta léta ví o praní všechno. Navíc, při dnešní technologiích se zdá praní vysloveně jednoduché. Vidíte, a přesto  se celá řada z nás neuvědoměle dopouští různých chyb. Víte, jakých a jaké jsou nejčastější? 

 

Příliš mnoho pracího prášku

Jednou z nejčastějších chyb, které při praní děláme, je, že používáme příliš mnoho pracího prostředku. Jste na omylu, pokud jste si mysleli, že čím více, tím lépe. Prášek vytvoří jen více pěny a to způsobí, že se v záhybech oblečení začnou shromažďovat nečistoty. A to přece nechcete. 

Zipy a knoflíky

Pokud si nechcete zničit pračku, ani další oblečení, před vložením do pračky všechny knoflíky rozepněte a zipy pro změnu zapněte. To platí jak pro oblečení, tak i pro ložní prádlo

Dejte si pozor na bělidlo

Bělidlo není zrovna nejlepším pomocníkem. Mnoho lidí ho dává více, než je záhodno. Bělidlo přitom narušuje strukturu látky, která se rychleji opotřebuje. Krátí se její životnost. Lepší je proto místo ní použít citronovou šťávu. Je to i ekologičtější. 

Plavky nepatří do pračky

I se sebelepšími programy, plavky do pračky prostě nepatří. Z pohodlnosti je v ní ale řada lidí pere. Jenomže se tím ničí elastický materiál nebo spandex a snižuje se tak jejich životnost. Perte je proto v ruce. Není to složité. Jejich vyprání zabere jen chvilku. Perou se ve studené vodě a ideálně za použití jemného šamponu. 

Perete v pračce polštáře a přikrývky? 

Praní peřin a polštářů rozhodně není zapovězeno. Faktem však je, že pokud je lidé perou doma, obvykle k tomu použijí pouze jeden cyklus. A to je chyba. Je nutné je prát na dva cykly. Nejprve by mělo jít o jeden s pracím prostředkem a podruhé je nechte vymáhat jen v čisté vodě. Je to proto, abyste z peřin a polštářů dostali pěnu. 

Příliš mnoho prádla v pračce

Velmi častou chybou je přeplňování pračky. Prádlo se pak dobře nevypere. špatně se vyždíme a hrozí zde  poškození pračky. 

Prací prostředky

K tomu, abyste dobře vyprali, nepotřebujete ty nejdražší prací prostředky, ale ty správné prostředky k danému materiálu. Co je drahé není vždy nejlepší. Spousta přípravků je navíc nahraditelná běžně dostupnými přírodními prostředky za pár korun. Jde například o sodu, citronovou šťávu, ocet nebo mýdlové hobliny.  

Při praní nezapomínejte na pračku 

I o ni je nutné pečovat. Po každém praní očistěte těsnění u dvířek pračky. Jednou za čas je více než vhodné, abyste pračku vyčistili speciálními prostředky proto to určenými. Pračku dobře očistí i soda a citronová šťáva.

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz