Naučte se kupovat oblečení

Jak nakupujete své oblečení? Jde o bezhlavé nakupování? Vnímáte to, co se nosí, co se vám líbí, nebo co vám sluší? Máte slabost pro určité kousky, ale jiné vám schází? Máte ve své skříni věci, které jste měli na sobě jen jednou? Možná by se vám hodilo pár rad o nakupování. 

 

Než si příště něco koupíte, je dobré se zastavit a trochu se zamyslet. Klidně si danou věc vezměte do kabinky a vyzkoušejte ji. Popřemýšlejte, s čím ji můžete dát dohromady. Je zbytečné kupovat něco, co nemáte s čím nosit. Pokud nepřijdete alespoň na dvě možné kombinace z vašeho stávajícího šatníku, nekupujte si ji, protože ji neunosíte. Zůstane vám viset v šatníku bez většího užití. 

 V úvahu je nutné vzít i to, kam v daném kousku budete moci vyrazit. Čím více variabilní kousek je, tím lépe. V případě, že vás nenapadne ani jedna příležitost, kam byste v daném oblečení mohli vyrazit, nekupujte ho. 

 Před koupí se rovněž zamyslete nad praktickou stránkou módního kousku. Jakou má životnost? Je možné ho prát? Je čištění komplikované? Může se prát pouze v ruce? Jste si jisti, že na ruční práci máte čas a trpělivost? 

 Nekupujte si ani nic, v čem se necítíte příjemně. Oblečení by se vám mělo líbit, mělo by vám slušet, ale hlavně byste se v něm měli dobře cítit. V čem se budete neustále ošívat a bude vás to nutit neustále se upravovat, není to zrovna to nejlepší, co byste si mohli přát. 

 V žádném případě nekupujte nic jen proto, že je to cenově výhodné. A nikdy nic nekujte ani proto, že je to výhodné množstevní balení. 

 Nenechte se strhnout ošidným pocitem, že byť máte doma narvanou skříň, nemáte nic na sebe. Tyto okamžiky pak rády strhávají k velkým nákupům, které mnohdy skončí ve skříni bez toho, aby se nosily. 

 Své nové přírůstky si pořizujte s rozvahou. S přesnou představou, co vám ve vašem šatníku chybí, co by chtělo doplnit nebo nahradit. Pomoci vám v tom může jasná představa, co už v šatníku máte, čeho byste se měli raději zbavit a co potřebujete. Raději si pořiďte každý měsíc jeden dva kousky, než abyste pořádali dvakrát do roka velké nájezdy na obchody s oblečením. 

V kabince

Oblečení si vyzkoušejte. Nedívejte se na sebe pouze z jednoho úhlu. Prohlédněte se i zezadu. Projděte se, zjistíte tak, jestli se v oblečení budete cítit dobře. Pomoci může i fotka. 

 V neposlední řadě si zapamatujte, že ani tři nadité skříně drahého značkového oblečení vám nezaručí, že budete vypadat dobře. Vše totiž nakonec závisí na tom, jaká pak dále učiníte rozhodnutí a oblečení spolu skombinujete. Ono spoustu muziky je možné udělat i s šatníkem o pouhých 15 kusech. 

15 kousků, s nimiž uděláte hotové divy

 1. Klasická bílá košile
 2. Trenčkot
 3. Jednoduchá černá kabelka
 4. Černé pouzdrové šaty
 5. Elegantní hodinky
 6. Rifle
 7. Lodičky
 8. Kalhotový kostým
 9. Náušnice jednoduchého stylu
 10. Flaušový dlouhý kabát
 11. Bílé tenisky
 12. Černá kožená bunda
 13. Pruhované tričko s dlouhým rukávem
 14. Střevíce
 15. Černý rolák

 

 
Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz