Monokini - příběh odvážných plavek

Monokini slaví 65 let. Koho by to jen napadlo. A víte, že první monikini byly mnohem odvážnější než dnes? Šlo totiž o topless plavky, které měly ženám umožnit plavání nahoře bez. Na rok 1964 dost odvážný počin.

Příběh jedněch plavek

Původní monokini navrhl Rudi Gerneich, gay, který se zasloužil o vytvoření symbolu pro sexuální revoluci. Tehdejší monokini měly podobu kalhotek s vysokým pasem, nízkým sedem a dvěma tenkými pásky, které se táhly středem mezi prsy za krk. Tyto plavky vznikly jako protest proti puritánské společnosti, která potlačovala ženskost, práva žen i sexualitu. V té době se především v Americe lidé za tělo styděli a dost často považovali lidské tělo za hanebnou věc. Sexualita byla potlačována a byl vnucován názor, že to není zdravé, ani přirozené.  Mohlo za to fanatické náboženství.

Ve Spojených státech tyto plavky, v době windsorských paniček, způsobily ohromný poprask. Modelce, Peggy Moffittové, která tyto plavky předvedla bylo dokonce vyhrožováno smrtí. Návrhář jich však nakonec prodal více než 3000. No, ale pravdou je, že jen asi dvoje tyto plavky byly nošeny na veřejnosti.

Nutno říct, že odvážné inovativní kousky na svém kontě měl i návrhářův otec, který zase ve své době přišel s punčochami a byl kvůli tomu dohnán až k sebevraždě. Matka zase musela utéct před Hitlerem a tak mladý návrhář očekával, že se v Americe dočká svobody, ale kdepak.

Pozdější tvář monokin

Největší popularity původní podoba monokin dosáhla v sedmdesátých letech minulého století. Později tyto plavky zazdaly jisté úpravy. Stále to jsou odvážné plavky, ale jde o jednodílné plavky, které skrývají ženská prsa (přesněji řečeno prsní dvorce a bradavky), ale jinak jsou to plavky,které spíše odhalují. Nebojí se ňadra ukázat z boku. Jsou odvážně vyřezávané. Mají hluboké výstřihy, které mnohdy sahají až k pupíku. Typická jsou pro ně i holá záda. Ty nejodvážnější soudobé monokiny tvoří g-stringy. Monokiny jsou bohatě zdobeny. Tyto plavky mají za úkol estetický, nikoliv však funkční.

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz