Móda pro ekologii

Móda v ekologii není trend, který brzy pomine. Je to vývojová nutnost pro každou módní značku, která chce aktivně reagovat na potřeby zákazníků a usilují o udržitelný rozvoj společnosti. 

 

Ekologické oblečení dává nositelům možnost vědomě si vybrat a chránit životní prostředí, aniž by se musel uchylovat k složitému řešení. Ekologická móda vám navíc zaručuje produkty vynikající kvality. 

 

Móda pro ekologii

Naše ekologické povědomí naštěstí roste. Snižuje se množství užitých plastových obalů, snažíme se o snížení odpadu všeobecně, třídíme odpad, dbáme na kvalitu a původ nakupovaných potravin. Móda nechce zůstat pozadu, i ona směřuje k ekologii. Trend přírodních materiálů je zpět. Ceníme si bavlny, lnu, hedvábí i vlny. Dobré jsou i syntetické materiály přírodního původu, jako viskóza a modal. Zajímavé je i oblečení vyrobené z recyklovaných vláken. 

Co znamená udržitelné oblečení? 

Za ekologické oblečení je možné považovat takové, které je vyrobeno z přírodních vláken. Rozkládají se totiž až 100x rychleji než umělé materiály, takže nezatěžují životní prostředí. Pokud se rozhodnete pro takové oblečení, je důležité si také všímat i toho, zda pocházejí z legálních certifikovaných plodin. Tyto informace by měly být uvedeny na štítcích oblečení. Syntetické kousky oblečení jsou zelené, když jejich vlákna pocházejí z recyklace, byly tedy již jednou použity a dostaly nový život. Taková výroba umožňuje snížit spotřebu vody a snížit emise CO2 do atmosféry. Díky tomu je oblečení vyráběno udržitelným způsobem a přispívá k ochraně životního prostředí. 

Eko styling 

O životní prostředí se můžete starat i tak, že budete nosit oblečení, které je v tomto ohledu vhodné.

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz